Прикордонники Буковини вперше спільно патрулювали українсько-молдовський кордон з представниками спеціальної місії ЄС

Прикордонники Чернівецького прикордонного загону спільно патрулюють українсько-молдавський кордон з представниками ЄС.
Прикордонники Чернівецького прикордонного загону спільно патрулюють українсько-молдавський кордон з представниками ЄС.


У міжнародному автомобільному пункті пропуску “Росошани” (українсько-молдовський кордон, Кельменецький район Чернівецької області) вперше зустрілись прикордонники Чернівецького прикордонного загону з експертами польового офісу «Атаки» (Молдова) спеціальної місії «EUBAM» комісії Євросоюзу.

Метою зустрічі було запровадження спільного патрулювання українсько-молдовського кордону на ділянці Чернівецького прикордонного загону.

Як зазначив на брифінгу начальник штабу Чернівецького прикордонного загону підполковник Геннадій ВИСОЦЬКИЙ, в рамках проекту Держприкордонслужбою України вже отримано комп’ютерне обладнання та програмне забезпечення на суму 580 тис. Євро. За його словами, також планується створення Регіонального тренінгового центру на базі Котовського прикордонного загону (Одеська область), на суму 1 млн. 615 тис. євро. Крім цього українська сторона отримає автомобілі високої прохідності, автобуси, тепловізори та радіокомутаційне обладнання на суму 2,5 млн. євро. За його словами, спільна охорона кордону «буде тільки на користь обом сторонам».

Заступник начальника польового офісу в м.Атаки (Молдова) місії Євросоюзу Андреас БАКС (Німеччина) каже, що спеціальна місія Єврокомісії «EUBAM» Євросоюзу розпочала роботу ще у грудні 2005 року. Тоді ж було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Урядами України, Молдови і Європейською Комісією щодо надання допомоги з питань контролю кордону між Україною та Молдовою. Меморандум було укладено на 2 роки, пізніше його дію подовжено ще на 2 роки – до 1 грудня 2009 р.

За його словами, всього працює 240 членів місії з України, Молдови і 22 країн-членів ЄС, які співпрацюють з прикордонною та митною службою Молдови і України а також в Одеському та Ілічівському портах.

Мета місії полягає у передачі досвіду щодо зменшення кількості порушень та упередженні масштабів транскордонних злочинів, а також з метою полегшення системи пропуску між двома сусідніми країнами, покращення рівня безпеки на спільному кордоні.

Довідка:

Чернівецький прикордонний загін Державної прикордонної служби України охороняє ділянку державного кордону з Румунією та Молдовою загальною протяжністю 404,7 км в межах Чернівецької та Івано-Франківської області. З них українсько-румунська ділянка кордону складає 234,7 км, українсько-молдовська – 170 км. До складу загону входять 13 відділів прикордонної служби.

Пропуск осіб, транспортних засобів та вантажів на україно-румунському та україно-молдовському кордоні здійснюється в 22 пунктах пропуску. З них 13-автомобільних, 4- залізничних, 3- повітряних, 2-пішохідних.

Автомобільний пункт пропуску «Росошани», де відбулася зустріч прикордонників Чернівецького прикордонного загону з експертами польового офісу «Атаки» (Молдова) Спеціальної місії ЄС, був відкритий у березні 2007 року відповідно до міждержавної угоди між Україною та Республікою Молдова.

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ,

Фото Сергія Зарайського, УНІАН

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *