На здоров’я не вистачає грошей

У Чернівцях буде університетська лікарня, а коштів на хоспіс і перинатальний центр – катма

 den

Після тривалого мовчання директорка департаменту охорони здоровя та цивільного захисту населення Оксана Андрієць все-таки поспілкувалася з журналістами. Більше говорила про плани: створити університетську лікарню, завершити будівництво перинатального центру, створити громадські ради, які боротимуться з хабарництвом у медичних закладах. Для усього цього потрібна єдина умова – гроші. А медицина, на жаль, хронічно недофінансується.

 

– Нині на охорону здоровя скеровується 17% коштів обласного бюджету, а це – 378 мільйонів гривень. Майже 72% від цієї суми іде на заробітну плату й пов’язані з нею відрахування, ще 2% – на оновлення апаратури, 11% – на закупівлю ліків, – розповідає Оксана Анатоліївна.

– Тож про перинатальний центр, будівництво якого розпочалося ще минулого року, можна забути? Адже будівля пологового будинку №1, який тимчасово перенесли до хірургічного корпусу міської дитячої лікарні, досі у напіврозваленому стані…

– Минулого року за 23 мільйони гривень придбане все необхідне обладнання для перинатального центру. Грошей на завершення реконструкції центру наразі в нас нема. Потрібно 50 мільйонів гривень. Але ми шукаємо можливих шляхів отримання коштів. Зокрема, звернулися до губернатора Буковини та премєр-міністра України. Просимо також допомоги меценатів.

Наразі ж пологовий будинок №1 працює з меншим навантаженням: там немає індивідуальних пологових залів і палат. Але умови і для породіль, і для новонароджених там цілком пристойні.

– Якою буде ваша кадрова політика як новопризначеного начальника департаменту? Зокрема, чи поміняєте головних лікарів?

– Для мене головне, щоби медики працювали конструктивно й порядно. Призначення керівників медичних закладів розглядається на сесіях відповідних рад. Департамент лише погоджує ту чи іншу кандидатуру. Так, зокрема, сталося з головним лікарем госпіталю для інвалідів.

– А яким чином плануєте боротися з хабарництвом?

– При кожному медичному закладі Чернівецької області створюємо громадські групи, які контролюватимуть благодійні внески. А буковинців, у яких вимагають гроші в державних медичних закладах, просимо звертатися безпосередньо до департаменту охорони здоровя. Жодна скарга не залишиться без уваги. Гадаю, подолати корупцію в медицині зможе лише страхова медицина. Проте поки що закликаю громаду краю допомогти нам боротися з медиками-хабарниками.

– Оксано Анатоліївно, Чернівці – чи не єдине місто, де немає хоспісу. Хоча проектно-кошторисну документацію для зведення будівлі вже давно підготували. Скажіть, чи буде все ж таки в нас хоспіс?

–Для хворих на туберкульоз такий заклад є в селі Молодія. А онкохворим паліативну допомогу надають наразі районні онкологи. Можливості для зведення нового приміщення для хоспісу зараз немає. Імовірно, використаємо для цього наявні приміщення, наприклад, однієї з міських поліклінік. Але коли саме це буде зроблене, сказати не можу.

– А як щодо університетської лікарні? На її зведення кошти є?

– Університетську клінічну лікарню інтенсивного лікування ми створимо разом із Буковинським державним медичним університетом на базі лікарні швидкої медичної допомоги. Тут сконцентрується потужна наукова база, що сприятиме лікуванню найскладніших недуг.

– Мусимо констатувати, що в країні – війна. Чи готові лікарні Чернівців приймати поранених?

– Нині наша область готова прийняти 900 поранених: 400 – у міських клінічних лікарнях, 500 – у районних. Крім того, девятеро наших лікарів працюють на Сході України. Хочеться вірити, що цей важкий період якнайшвидше закінчиться і наші військові здоровими повернуться додому.

Олена ТИМОФІЙЧУК, «Версії»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.