«Лавина» дійшла до Чорного моря

Сприйнята доволі прохолодно чернівецьким глядачем,  вистава «Лавина» здобула низку перемог у номінаціях VI театрального фестивалю Міжнародного Чорноморського клубу «HOMO LUDENS» («Людина, що грає»), який нещодавно відбувся у Миколаєві – повідомила в переможному релізі літчастина театру.  

Цей фестиваль проводиться від 2006-го, Захід за своїм характером доволі демократичний, не має обмежень за видом чи жанром. Цього року, наприклад, поруч з традиційними, представлені й вистави малої сцени, лялькові театри і навіть театр на ходулях. Демократичність фесту і в наявності поряд із головним журі, до складу якого увійшли відомі театральні діячі, драматурги й мистецтвознавці, – журі альтернативного, складеного з молодих журналістів, фотографів і студентів місцевого коледжу преси й телебачення.

Саме альтернативне журі відзначило режисуру «Лавини». Приємно, що журналістська молодь визнала найкращою чоловічою роллю другого плану Старого чоловіка у виконанні заслуженого артиста України Богдана Братка і найкращою молодою актрисою –нашу Анну Моргунову. Але головні нагороди фестивалю дісталися все ж таки не нам.

Серед «дорослих» номінацій –«Найкращий акторський дует фестивалю» (Олексій Надкерничний з тією ж Анною Моргуновою).

Щоправда, «Лавині» дістався й спеціальний диплом фестивалю «За громадянську позицію, майстерність і творче натхнення».

Може, чернівецькому глядачеві варто ще раз переглянути «Лавину» і своє ставлення до неї?

Лариса ХОМИЧ, «Версії»

 

ха�( ��0��h Федорук. І якщо на старті передвиборної кампанії позиції Федорука були найкращіми, то за останні два місяці його шанси суттєво знизилися і зараз соціологи фіксують найбільший рейтинг саме у Віталія Михайлішина.

 

– Якщо на старті Федорук мав переваги, то наразі він свої позиції здав,– наголосив К. Бондаренко. – У Михайлішина вони, натомість, зросли.

Помилкою Федорука вважаю те, що він зробив ставку на підтримку партійного бренду, а не громадськості. Нараз він сприймається як висуванець політичної сили, що значно знижує його рейтинги.

Експерт прокоментував також поведінку Миколи Федорука, який розкритикував  результати дослідження консорціуму «За чесні вибори», заснованого Центром соціальних і маркетингових досліджень SOCIS (м. Київ) Миколи Чурілова та Центром Євроатлантичної інтеграції та безпеки Чернівецького національного Університету ім. Юрія Федьковича, за якими Віталій Михайлішин випереджає Миколу Федорука на 6 відсотків. Він порівняв політиків, які ображаються на соціологів за свій низький рейтинг, із лисицею з відомої казки Езопа, яка не могла дотягнутися до винограду і тому сказала, що той зелений.

– Чурілов – це людина, яка має не тільки загальноукраїнський авторитет, вона має міжнародний авторитет. До речі, я не бачив дослідження Чурілова, не знаю, про що там йшлося, проте я знаю самого Чурілова – людину скрупульозну, більше того, людину, до якої дослухаються як в Україні, так і в Європі. Президентські вибори 1999 року були ним прогнозовані найбільш точно, вибори 2002 року були також ним прогнозовані найточніше. Тому я не маю підстав не довіряти Чурілову, як не маю підстав не довіряти скажімо Ользі Балакіревій, Ірині Бекешкіній, Олексію Антиповичу.

Бондаренко додав також, що Микола Федорук може програти на виборах, адже дещо самовпевнено ставиться до чернівчан. На думку експерта, Микола Федорук вирішив, що чернівчани йому винні і зобов’язані за нього голосувати, тому Микола Трохимович не проводить реальної передвиборчої кампанії. Бондаренко згадав, що саме таким принципом керувався екс-мер Києва Олександр Омельченко, який, як відомо, програв вибори.

– Він подумав, що Чернівці й так йому винні, тож повинні за нього проголосувати. Але є один дуже характерний момент, який спрацьовує на всіх виборчих кампаніях. Це сталося свого часу з Олександром Омельченком у Києві. Всі прогнозували, що в нього немає конкурентів і Омельченко буде мером. Тож він навіть не напружувався, він просто вважав, що кияни повинні за нього проголосувати, – а кияни не проголосували.

За словами експерта, доля Олександра Омельченка може спіткати й Миколу Федорука. При цьому Бондаренко додав, що феномен Федорука був характерний для 2010 року, а зараз епоха Федорука, яка тривала з 1994 року, можна казати, минула.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.