Кость Бондаренко вважає, що ера Федорука минула

Головна інтрига цих виборів – хто з партій посяде друге місце

Директор Інституту української політики Кость Бондаренко вважає, що головна інтрига парламентських перегонів 2012-го – хто посяде друге місце за підсумками голосування 28 жовтня.

– Погоджуюся з думками соціологів, що головна боротьба розгорнеться за друге місце на виборах. Змагатимуться дві політичні сили – об’єднана опозиція та партія «Удар», – вважає експерт. – Друга інтрига цієї кампанії – чи пройдуть до Верховної ради партії «Свобода» та «Україна – вперед».

На думку експерта, найгостріша боротьба між кандидатами розгорнеться саме на регіональних мажоритарних округах, а передвиборну кампанію в Чернівцях вважає однією з найцікавіших у країні.

– Якби вибори відбувалися за пропорційною системою, очікувати якихось несподіванок не доводилося б. Однак обирати ми будемо за змішаною системою. У нас буде 225 виборчих округів – і на кожному з них може розгорнутися справжня драматургія. Зокрема, досить напруженою є ситуація на деяких округах на Буковині, – додав Кость Бондаренко.

Щодо ситуації на 201-му Чернівецькому окрузі, то, як зазначив відомий політолог, тут є два головних кандидата – Михайлішин і Федорук. І якщо на старті передвиборної кампанії позиції Федорука були найкращіми, то за останні два місяці його шанси суттєво знизилися і зараз соціологи фіксують найбільший рейтинг саме у Віталія Михайлішина.

– Якщо на старті Федорук мав переваги, то наразі він свої позиції здав,– наголосив К. Бондаренко. – У Михайлішина вони, натомість, зросли.

Помилкою Федорука вважаю те, що він зробив ставку на підтримку партійного бренду, а не громадськості. Нараз він сприймається як висуванець політичної сили, що значно знижує його рейтинги.

Експерт прокоментував також поведінку Миколи Федорука, який розкритикував  результати дослідження консорціуму «За чесні вибори», заснованого Центром соціальних і маркетингових досліджень SOCIS (м. Київ) Миколи Чурілова та Центром Євроатлантичної інтеграції та безпеки Чернівецького національного Університету ім. Юрія Федьковича, за якими Віталій Михайлішин випереджає Миколу Федорука на 6 відсотків. Він порівняв політиків, які ображаються на соціологів за свій низький рейтинг, із лисицею з відомої казки Езопа, яка не могла дотягнутися до винограду і тому сказала, що той зелений.

– Чурілов – це людина, яка має не тільки загальноукраїнський авторитет, вона має міжнародний авторитет. До речі, я не бачив дослідження Чурілова, не знаю, про що там йшлося, проте я знаю самого Чурілова – людину скрупульозну, більше того, людину, до якої дослухаються як в Україні, так і в Європі. Президентські вибори 1999 року були ним прогнозовані найбільш точно, вибори 2002 року були також ним прогнозовані найточніше. Тому я не маю підстав не довіряти Чурілову, як не маю підстав не довіряти скажімо Ользі Балакіревій, Ірині Бекешкіній, Олексію Антиповичу.

Бондаренко додав також, що Микола Федорук може програти на виборах, адже дещо самовпевнено ставиться до чернівчан. На думку експерта, Микола Федорук вирішив, що чернівчани йому винні і зобов’язані за нього голосувати, тому Микола Трохимович не проводить реальної передвиборчої кампанії. Бондаренко згадав, що саме таким принципом керувався екс-мер Києва Олександр Омельченко, який, як відомо, програв вибори.

– Він подумав, що Чернівці й так йому винні, тож повинні за нього проголосувати. Але є один дуже характерний момент, який спрацьовує на всіх виборчих кампаніях. Це сталося свого часу з Олександром Омельченком у Києві. Всі прогнозували, що в нього немає конкурентів і Омельченко буде мером. Тож він навіть не напружувався, він просто вважав, що кияни повинні за нього проголосувати, – а кияни не проголосували.

За словами експерта, доля Олександра Омельченка може спіткати й Миколу Федорука. При цьому Бондаренко додав, що феномен Федорука був характерний для 2010 року, а зараз епоха Федорука, яка тривала з 1994 року, можна казати, минула.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *