Датська компанія готує план реформування системи водопостачання Чернівців

Публічну презентацію плану заходів з розробки техніко-економічного обгрунтування реформування системи водопостачання Чернівців провели 11 березня представники датської фірми СОWI A/S, яка торік виграла міжнародний тендер на виконання цих робіт. Грант у розмірі 500 тисяч євро на розробку ТЕО проекту Чернівцям надав німецький банк KfW.

Окрім датської фірми СОWI A/S, до розробки технічно-економічного обґрунтування реформування системи водопостачання Чернівців, залучено також компанію «Консалтингова група» з Німеччини та Інститут місцевого розвитку з України.

Розробка ТЕО триватиме 24 тижні. За словами керівника та головного експерту проекту Чеслава Младеновськи, надання допомоги щодо сталого розвитку комунальної інфраструктури Чернівців сприятиме виконання Україною вимог екологічного законодавства ЄС.

У ході розробки ТЕО експерти проведуть аналіз функціональності існуючої системи водопостачання Чернівців, вивчать можливості зміни джерел добування води та варіанти модифікації споруд очистки води, відберуть технічні варіанти впровадження проекту та підготують кошторис,інженерне проектування заходів проекту та здійснять оцінку ризиків.

Зокрема,буде вирахувано водний баланс, підготовлене гідравлічне моделювання, що дозволить у подальшому прогнозувати попит на воду та забезпечити стовідсотковий облік водоспоживання.

Особливу увагу буде звернуто також на підвищення ефективності енергоспоживання у процесі виробництва води, підвищення екологічної безпеки системи водопостачання та водовідведення, її впливу на здоров’я населення.

Для роботи над розробкою ТЕО на ДКП «Чернівціводоканал» вже створено офіс проекту, забезпечено його необхідною матеріально-технічною базою.

Експертам проекту надаватиме допомогу робоча група, до складу якої увійшли представники департаментів економіки, ЖКГ, містобудівного комплексу та земельних ресурсів, фінансового і юридичного управлінь міської ради, фахівці ДКП « Чернівціводоканал».

Датська компанія СОWI A/S створена у 1935 році. За час свого існування вона працювала над реалізацією різних проектів у 170 країнах світу. Зокрема, експерти компанії залучалися розробки і реалізації проектів в комунальній інфраструктурі в 7 містах України.

Чеслав Младеновськи висловив надію, що після розробки ТЕО німецький банк KfW та Чернівецька міська рада саме їх компанію оберуть для впровадження проекту реформування системи водопостачання міста. За його підрахунками, впровадження заходів проекту у Чернівцях слід очікувати через 1,5-2 роки .

Прес-центр Чернівецької міської ради

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *