За вихідні на Буковині виникло 12 пожеж
З 4 по 6 квітня на території Буковини сталося 12 пожеж, причинами яких є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електромережі та необережність під час спалювання сухої трави.
Збитків на суму 15 тис. грн. наніс вогонь у с. Купка Глибоцького району. Близько опівночі з 5 на 6 березня загорілася господарська будівля, яка належить 73-річній пенсіонерці. На місце події прибули три місцеві пожежні команди із навколишніх сіл та глибоцькі рятувальники. Горіло горище одноповерхової господарської будівлі. Сусіди намагалися загасити полум’я самотужки, передаючи відра з водою, проте вогонь швидко поширювався дерев’яною спорудою, поруч з якою ще й зберігалися сухі дрова та дошки. 20 хвилин знадобилося рятувальникам, аби здолати полум’я. Вогонь повністю знищив господарську будівлю та дощату прибудову для зберігання дров. Окрім того, під час пожежі загинула худоба та домашня птиця. Втім, вогнеборцям вдалося врятувати від загоряння прилеглий житловий будинок пенсіонерки.
За словами старшого інспектора Глибоцького РВ ГУ МНС України в Чернівецькій області, майора служби цивільного захисту Володимира Лупуляка, причиною виникнення пожежі стало коротке замкнення електроподовжувача, який господарі протягли від житлового будинку для живлення електросічкарні, що знаходилася у приміщенні господарської споруди.
Через коротке замкнення електромережі у с. Реваківці Кіцманського району 3 квітня загорівся житловий будинок. Того ж дня у с. Довжок Новоселицького району залишений без нагляду електронагрівач призвів до загоряння оселі 50-річного місцевого жителя, а 4 квітня у с. Давидівка Сторожинецького району через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електромережі загорілася господарська будівля.
ГУ МНС України в Чернівецькій області занепокоєне зростанням кількості пожеж, причиною яких є порушення елементарних правил при користуванні електроприладами. Нагадаємо, що використовуючи електричні прилади необхідно перевірити справність електропроводки, щитків, розеток та штепсельних вилок приладів. Необхідно спостерігати за щільністю контактів у місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою тощо. Небезпечно замінювати запобіжники, що перегоріли, в телевізорах, приймачах і інших побутових приладах саморобними або плавкими запобіжниками. Забороняється залишати ввімкнені прилади без нагляду та включати в одну розетку одночасно декілька приладів.
Ще більше збитків принесло буковинцям спалювання сухої трави та сміття. Впродовж цих вихідних рятувальники отримали понад 20 викликів у різні райони області, де люди спершу підпалили суху траву чи сміття, а згодом не змогли самотужки загасити полум’я, яке поширювалося все більшими площами.
Саме так розвивалися події 3 квітня у с. Грушівка Глибоцького району. Власник господарства, 36-річний чоловік підпалив суху траву поблизу свого житлового будинку. Через вітряну погоду вогонь охопив й оселю чоловіка. Зусилля сусідів, які допомагали господарю загасити полум’я, ні до чого не призвели – вогонь все більше поширювався дерев’яним одноповерховим будинком. Глибоцькі рятувальники спільно з місцевими пожежними командами с. Волока та С. В.Кузьмина за 20 хвилин ліквідували загоряння, проте вогонь встиг знищити стіни, покрівлю, віконні та дверні прорізи, домашнє майно. Врятовано від знищення прилеглу до будинку господарську споруду вартістю 10 тис.грн.
Через необережність під час спалювання сухої трави 3 квітня загорівся піднавіс у с. Кам’яна Сторожинецького району. Вогонь знищив дощату стіну та дрова, які зберігалися всередині піднавісу. Ще дві пожежі з цієї ж причини виникли на території дачних товариств м.Чернівці. В обох випадках пожежникам вдалося врятувати від знищення дачні будиночки. А от у с. Рідківці Новоселицького району вогонь повністю знищив господарську будівлю, поруч з якою невідомі особи підпалили суху траву та гілки. На щастя, в усіх цих пожежах люди фізично не постраждали: ні травмованих, ні загиблих немає. Проте вогонь тільки за ці вихідні наніс краянам матеріальних збитків на суму понад 50 тис.грн.
Центр пропаганди ГУ МНС України в Чернівецькій області нагадує буковинцям прості правила безпеки, яких слід дотримуватися під час спалення сухої трави:
– навіть при невеликих поривах вітру краще відмовитись від розпалювання вогнища;
– не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд, відстань до будівель має бути не меншою за 15 метрів;
– не поливайте сухотрав’я легкозаймистими речовинами: бензином, дизпаливом тощо;
– не залишайте без нагляду розпалені вогнища;
– забезпечте себе первинними засобами пожежегасіння;
– спаливши сухі гілки, щедро залийте багаття водою.
У с. Рідківці виявили артснаряд
4 квітня під час гасіння пожежі у с. Рідківці Новоселицького району місцеві дітлахи розповіли пожежникам про те, що у річці лежить предмет, схожий на боєприпас. Проігнорувати таке повідомлення рятувальники не могли. Прийшовши за дітворою на берег річки, працівники МНС і справді побачили напівзанурений у воду артснаряд калібру 76 мм. Знахідка відноситься до часів ІІ Світової війни. Група піротехнічних робіт ГУ МНС вилучила вибухівку та знешкодила її у піщаному кар’єрі с. Чорнівка.
Центр пропаганди ГУ МНС України в Чернівецькій області