Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко про важливі рішення парламенту:
Попри те, що Україна перебуває у воєнному стані, попри повномасштабний наступ російського агресора на нашу землю, Верховна Рада продовжує працювати і виконувати свої функції. Про це заявив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко.
«Ми зобов’язані забезпечити наших людей і військових усім необхідним, встановити справедливість і зробити все, щоб послабити ворога.
Під час війни вкрай важливо боротися зі зрадниками і мародерами, допомагати та полегшувати життя людям, затверджувати рішення Верховного Головнокомандувача, боротись з агресором економічними та іншими методами тощо. Власне такі рішення і містять наші закони.
Нині ми закладаємо фундамент та засади правового регулювання надзвичайно складної ситуації, в якій опинилась Україна через напад Росії», – наголосив перший віце-спікер.
Парламент вимагає негайного запровадження безпольотної зони
Серед важливих рішень парламенту сьогодні – звернення до міжнародних організацій, іноземних парламентів та урядів стосовно забезпечення захисту цивільного населення України від збройних нападів російських загарбників.
«Якщо більш конкретно, то ми вимагаємо негайного запровадження безпольотної зони над територією України, що дозволить захистити цивільне населення, об’єкти світової культурної спадщини та критичної інфраструктури. Вимагаємо відкрити «зелені коридори» для безпечної евакуації жінок, дітей та літніх людей, постачання гуманітарної допомоги постраждалим та цивільним. Також вважаємо необхідним введення в Україну миротворчих сил на підставі Резолюції ГА ООН 377 (V) «Об’єднання заради миру» від 3 листопада 1950 року», – додав Олександр Корнієнко.
Судова система продовжує працювати
Окрім того, Верховна Рада підтримала закон №7113 про загальну мобілізацію. Її оголошують на території всіх областей України та міста Києва, протягом 90 діб. І указом №7115 дозволила використовувати наші ЗСУ та інші військові формування для відсічі збройної агресії РФ проти України. Також буде забезпечена безперебійна робота судів у військовий час (№ 7117).
«Якщо суд знаходиться на території, де відбуваються військові дії, його повноваження передають іншому найближчому суду. Таким чином судова система держави продовжує працювати навіть у нинішніх екстремальних умовах», – зазначає посадовець.
За державну зраду та диверсію – 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення з конфіскацією майна
Стосовно посилення відповідальності. За державну зраду та диверсію в умовах воєнного стану парламентарі передбачили максимальне покарання – 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення з конфіскацією майна (№ 7116). Водночас за мародерство прирівняли до покарання за злочин в особливо великих розмірах або вчинений організованою групою (№7124). Мінімальна межа покарання – ув’язнення від 3 до 5 років.
Посилюється також боротьба з колабораціонізмом (№№ 5143 5144).
«Так, за співпрацю з державою-агресором, її окупаційною адміністрацією, збройними чи воєнізованими формуваннями у військовій, політичній, інформаційній, адміністративній, господарській чи трудовій сферах обмежено доступ до зайняття державних посад, а також посад в органах місцевого самоврядування строком на 15 років», – пояснив перший віце-спікер українського парламенту.
Також колаборанти не зможуть у майбутньому бути членами виборчих комісій, офіційними спостерігачами, уповноваженими представниками кандидата на пост президента України в Центральній виборчій комісії, довіреними особами кандидата на пост президента України, кандидатами на місцевих виборах тощо. Невідворотним буде покарання для тих, хто наразі перебуває під вартою, а так само для тих, хто вчинив окремі злочини (диверсії, шпигунство, терористичні акти тощо) вже в умовах воєнного стану (№ 7118).
Про зброю
Також важливими стали рішення про можливість отримати вогнепальну зброю громадянами України, іноземцям та особами без громадянства, які на законних підставах перебувають на території нашої країни та хочуть її захищати (№ 7120), націоналізація російських активів, які перебувають на території України та безпосередньо або через афілійованих осіб належать РФ чи її резидентам (№7122). , бухгалтерську, розрахункову чи аудиторську. Також не буде перевірок про своєчасність та повноту подання звітів, скасовується відповідальність за несплату податків, податкові перевірки не розпочинаються, не буде оподаткуватися допомога армії не без попереднього або наступного відшкодування їх вартості; продовжується дія ліцензій на виробництво підакцизної продукції. Водночас сплата податків, особливо у військовий період є обов’язковою», – зазначає Олександр Корнієнко.
Українські парламентарі ухвалили закони №№ 5101 5102 про боротьбу з дезінформацією
«У результаті після рішення суду можуть припинити діяльність релігійних організацій, політичних партій та громадських організацій, які займаються пропагандою війни чи виправдовують дії країни-агресора», – повідомляє перший віце-спікер.
Верховна Рада мінімізує негативний вплив війни на бізнес, перевірки скасовуються
«Так, на час воєнного стану фізособами, ФОПами та юрособами зможуть відкласти звітність – податкову, фінансову