Чернівчани на АртПолі будуть цього року активними

На музичних сценах міжнародного мистецького фестивалю «АртПоле» (у селі Уніж на Городенківщині Івано-Франківської області) цілодобово виступатимуть гурти з 18 країн світу! А ще протягом п’яти днів (10-14 липня) тут відбудеться чимало різноманітних акцій, майстер-класів, яскравих і несподіваних сполучень музики, тексту і зображення. До створення яких активно долучаться і чернівецькі «вигадники».

1342384728_artpole-unizh-2012-09

– У плані публіки та фестивальної тусовки Чернівці представлені на «АртПолі» вже дуже тривалий термін, але водночас – абсолютно пасивно,– каже Сашко Буль, який цього року буде ведучим фестивалю. – Тобто, чернівчани приїжджають, щось там п’ють, класно проводять час, привозять додому сувеніри, гарні емоції та фотозвіти… Та щоби лишити по собі ґрунтовну згадку на фестивалі… Навіть волонтерів від нас не було.

І раптом фестивальні Чернівці ніби «прорвало».

– Чернівецька публіка на фестивалі завжди була помітно яскравою, а нині чернівчани ще й активно долучилися до формування фестивальної програми, – каже Тетяна Манзюк, одна з організаторок фестивалю. – Цього року ми партнеримо з клубом «Паблік», який робитиме фестивальну кухню та нічну «Паблік-сцену» для найвитриваліших, адже музичні виступи тут триватимуть аж до ранку. Відома чернівчанка Марина Лібанова з «Букініста» цього року влаштує в нас читацьку кухню. Учасники ж проекту «Небесна майстерня» випускатимуть в небо повітряних зміїв, майструватимуть фігурки з пластику, індіанські обереги…

– Я для себе вже бачу цей формат (фестивальної читацької кухні – авт.), – каже Марина Лібанова. – Це буде небагато книжок, але будуть саме ті, які хотілося б читати влітку – веселі мандрівні історії, короткі оповідання… А ще ми писатимемо книгу про «АртПоле». Тобто, кожен зможе вписати в неї свою сторінку про те, що найбільше його вразило.

Долучилася до фестивалю і чернівецька літературна корпорація «MERIDIAN CZERNOWITZ», яка нещодавно провела у Чернівцях прес-конференцію організаторів фестивалю із журналістами.

Ігор КОНСТАНТИНЮК, «Версії»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.