10 ювілейний «Гарчик» у Підзахаричах не здивував… Зате приніс масу задоволення!
Креативу, товариші!
Організатори урізноманітнили фестиваль, додавши до майстер-класів та розважальної програми круглий стіл і конференцію. Консолідація, організаційний розвиток, роль та діяльність громадських організацій, громадянське суспільство – так би мовити «теги» цих заходів. Обмін досвідом, діалог, нові контакти та інформація – беззаперечні плюси цієї частини фесту.
– Я дізнався, що саме може зробити громада, при розумній організації, взаємодії з фондами. Через особливу ментальність, сільські громади часом «недопрацьовують» і поводять себе пасивно. Тому, подібне навчання – корисна річ, – поділився враженням від конференції начальник відділу освіти Путильської РДА Володимир ГРЕБЕНЩИКОВ.
Гуцулам – менеджера
Офіційне відкриття, святковий концерт, ярмарка… Ювілейний «Гарчик» – дійство камерне – зібрав, як завжди, щирих прихильників автентики. Порадувала велика кількість відвідувачів у вишиванках.
– «Захарецький Гарчик» – фестиваль наївний! – висловила несподівану думку студентка Юлія з Чернівців, яка дізналася про фест з газети «Версії».– На жаль, він мало рекламується. Організаторам не завадило б знайти гарного менеджера, який «розкрутив» би логотип фесту і зробив його більш відвідуваним. З таким «наївним» підходом, «Гарчик» ніколи не стане «модним», як «Арт-Поле» чи «Терра Героїка», куди з’їжджаються десятки тисяч людей.
Утім місцева мешканка Лідія Коваль розповіла «Версіям», що «Гарчик» став для багатьох підзахарецьких родин грандіозним святом, як 8 березня чи Новий рік. А щодо десятків тисяч гостей сказала, що Підзахаричі – село маленьке, людям ніде буде розміститися.
Рецепт самогону з бібліотеки Стефаника
– На «Гарчик» ідемо всією родиною: файно вбираємося і гуляємо цілий день, – каже інша підзахаречівська газдиня Зірка Шпитко. – Крім того, ще й вторгуємо трохи: продаємо чаї на травах, калганівку, гогодзівку – це горілка, настояна на гогодзах, тобто брусниці, а також кизилівку. Подобаються нашим гостям солені грибочки. Та й кілька відер цілющих гогодзів у мене «розлетілися».
Андрій зі Стрия на «Гарчику» вперше. Чоловік продає мед, свічки та медовуху.
– Моя продукція користується хорошим попитом, бо натуральна та якісна: скажімо, на виготовлення однієї свічки потрібно 2,5 роки. Якщо сім’я має 300 вуликів – займатися «медовим» бізнесом не так вже й важко, – зізнався Андрій. – Ексклюзивом є настоянка «Княжий мід», до неї входять понад 20 видів різноманітних трав, прополіс і мед. Мій тесть – науковець, він має доступ до бібліотеки Стефаника. Саме там він і «підчитав» рецепт цього княжого напою.
Вироби з бісеру – для лікування простати
Окрім кулінарних цікавинок, якими був переповнений фестиваль: копченого м’яса, картоплі зі шкварками, мамалиги, на «Гарчику» було чимало картин, вишиванок і прикрас. Мою увагу привернув дідусь, який продавав прикраси ручної роботи з бісеру. Виявляється, в чоловіка складна форма аденоми простати. Тож він виготовляє брелки, браслети, гердани та кольє, а за виручені гроші купує ліки.
– На жаль, сьогодні мені не пощастило. Поставив мінімальні ціни, аби люди мали можливість купити собі щось на пам’ять.
«Родзинкою» цього фестивалю, як і всіх попередніх, став улюблений напій гуцулів та туристів «калганівка» – сімдесятиградусний напій, настояний на корені калгану (рослини з сімейства імбирних). Він підвищує імунітет, потенцію і настрій!
Емма АНТОНЮК, «Версії»
2 коментарі “«Захарецький гарчик» – фестиваль… наївний!”
Гарні фото.Особливо перше.
фестиваль мрачний був! Гуцули – жидяри!