У Чернівцях поліція викрила групу фальшивомонетників

Фігуранти збували банкноти номіналом 20, 50 та 100 доларів США. Їх вартість становила 40 відсотків від реальної суми.

26 травня під час збуту чергової партії фальшивих грошей оперативники управління стратегічних розслідувань та слідчі обласної поліції затримали одного з учасників злочинної групи – 51-річного жителя Мамаївців Чернівецького району. Як повідомила обласна прокуратура, посилаючись на слідство, він налагодив злочинну схему одержання прибутку від продажу фальшивих грошей. Упродовж травня цього року придбав у невстановленої слідством особи та збув 63 підроблені банкноти номіналом 100 доларів США кожна. Був затриманий у порядку статті 208 КПК України після спроби реалізувати громадянину фальшиву валюту  у розмірі  5 100 доларів США за 67 600 грн.

Раніше поліцейські задокументували факт збут зловмисниками 1000 доларів США. Серед «асортименту» до продажу були банкноти номіналом 20, 50 та 100 доларів США. Вартість таких грошей становила 40 відсотків від реальної суми.


За результатами проведення обшуків за місцями мешкання затриманого та іншого фігуранта поліцейські вилучили 10 тис. дол. США з ознаками підробки, зброю та «чорнові» записи.

Одному з учасників групи повідомили про підозру за ст. 199 Кримінального кодексу України, а суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Після проведення необхідних процесуальних заходів правова оцінка буде надана діям другого фігуранта.

За виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей передбачена кримінальна відповідальність – позбавлення волі на строк від трьох до семи років, повідомляє Відділ комунікації поліції Чернівецької області..

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Чернівецька обласна прокуратура.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *