ТОП – 10 найрезонансніших фактів розкрадань посадовцями бюджетних коштів

що викрили працівники міліції в 2009 році

У Чернівецькій області працівниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю області викрито посадовців одного з управлінь обласної державної адміністрації та товариства з обмеженою відповідальністю, які внесли до акту приймання виконаних робіт, пов’язаних з ремонтом у трьох селах регіону дитячих садків та шкіл, що потерпіли від повені, неправдиві дані про обсяги виконаних робіт. Ця інформація була прийнята та підписана службовцями управління облдержадміністрації, внаслідок чого правопорушники незаконно отримали державні кошти на загальну суму понад 1,14 мільйонів гривень.

На Запоріжжі працівниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито службовців одного з управлінь обласної державної адміністрації, які відповідно до виконання загальнодержавної програми «Шкільний автобус» підписали недостовірні акти прийому-передачі п’ятнадцяти автобусів. Внаслідок таких дій підприємству-постачальнику було незаконно перераховано бюджетні кошти в сумі три мільйони гривень.

На Запоріжжі працівниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито службовців одного з управлінь Бердянської міської Ради та посадовців приватного підприємства, які ухвалили договір з будівництва берегоукріплювальних споруд на Бердянській косі і завищили вартість виконаних робіт, чим завдали збитки державі на 4,1 мільйона гривень.

На Волині працівниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито посадовців служби автомобільних доріг, які через приватне підприємство, що незаконно перемогло у тендері на проведення робіт з реконструкції ділянки автомобільної дороги державного значення Київ-Ковель-Яготин, безпідставно перерахували 2,66 мільйона гривень бюджетних коштів субпідряднику – фіктивному приватному підприємству, а потім ці кошти привласнили.

На Вінниччині до суду направлено кримінальну справу, порушену стосовно організованої групи з корумпованими зв’язками у складі трьох службовців одного з регіональних фондів, які шляхом підробки документів про одержання приватними підприємцями зворотної  фінансової допомоги, незаконно привласнили два мільйони гривень бюджетних коштів бюджетні кошти, що виділені були на розвиток малого бізнесу.

На Луганщині працівниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито директора приватного підприємства, який торік, на підставі фіктивних документів, отримав мільйон гривень бюджетних коштів на проведення робіт з ремонту дорожнього покриття на території одного з селищ, але ці кошти використав для будівництва власного автосалону.

На Луганщині працівниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю до суду направлено кримінальну справу, порушену стосовно заступника генерального директора державного підприємства та помічника головного інженера з капітального виробництва цього ж підприємства. Вони, шляхом складання фіктивних довідок про вартість виконаних робіт та актів прийняття виконаних підрядних робіт, незаконно перерахували генеральному підряднику кошти Державного бюджету України в сумі 1,9 мільйона гривень за фактично невиконані роботи за проектом ліквідації шахти ім. Войкова – колишнього державного підприємства. Після цього бюджетні кошти через фіктивні підприємства було переведено в готівку та привласнено.

На Львівщині працівниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито та направлено до суду направлено кримінальну справу, порушену стосовно директора товариства з обмеженою відповідальністю, який надав до управління капітального будівництва неправдиві відомості про економічний стан підприємства, на підставі яких це підприємство було визнано переможцем тендеру на реставрацію та реконструкцію пам’ ятки архітектури державного значення – Вірменського собору у Львові. Таким чином, з бюджету держави безпідставно перераховано кошти на рахунок товариства з обмеженою відповідальністю в сумі 2,5 мільйона гривень.

На Вінниччині за матеріалами працівників Державної служби боротьби з економічною злочинністю порушено кримінальну справу стосовно працівника одного з районних управлінь пенсійного фонду, який вступив у злочинну змову із заступником директора товариства з обмеженою відповідальність та приватним підприємцем. Зловмисники підбирали осіб для внесення в електронну базу даних пенсіонерів, виготовляли пластикові картки на цих осіб та відкривали розрахункові рахунки для нарахування пенсій у відділенні одного з банків Вінниччини. Таким чином, правопорушники сформували базу даних із дванадцяти осіб, які не мали право на пенсійне забезпечення протягом 2007-2008 років, та здійснили привласнили бюджетні коштів у сумі 3,5 мільйона гривень, що призначалися для виплати пенсій.

На Одещині викрито конвертаційний центр, за допомогою якого зловмисники розкрадали бюджетні кошти, шляхом укладання фіктивних угод на постачання продуктів харчування до Міністерства оборони України за завищеними цінами. Внаслідок таких протиправних дій, збитки державному бюджету склали понад 18 мільйонів гривень.

ДЗГтаМД МВС України

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *