Уряд надасть пільги тим споживачам, що перейдуть з дорогого російського газу на інші види палива

gaz_1

Уряд України ухвалить рішення про зниження тарифу на електроенергію для тих, хто перейде з газових котлів на електричні та встановить низку преференцій для котелень, які перейдуть з газу на інші види палива. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Кабміну 9 липня.

Яценюк нагадав, що українська сторона позивається до російського «Газпрому» у Стокгольмському арбітражному суді: «У нас з російським «Газпромом» тривають «дружні» стосунки. Варіантів два: або рішення суду, або в рамках тристоронніх консультацій прийняття рішення до моменту, коли Стокгольмський арбітражний суд винесе вердикт», – сказав прем’єр. При цьому він наголосив, що в багатьох випадках, коли європейські компанії судилися з «Газпромом», останній ішов на поступки до моменту судового розгляду.

Водночас Яценюк наголошує, що слід займатися питанням енергоефективності. Він повідомив, що після нарад із НКРЕ на сьогоднішньому засіданні Уряд розгляне питання встановлення спеціального тарифу на електроенергію для тих, хто переходить із газових котлів на електричні: «Зараз тариф на електроенергію – 1 грн. 19 коп. Якщо ви придбали електроакумулюючий електричний котел, то нічний тариф на електроенергію буде 30 копійок, у чотири рази менше, а тариф протягом дня – 80 копійок. Друге питання, яке розгляне Кабінет Міністрів, стосується преференцій для котелень, які переходять з газу на інший вид палива: «Замість 5% рентабельності, які отримують сьогодні газові котельні, котельня на іншому виді пального отримає дозвіл на 21% рентабельності».

За словами Яценюка, споживачі, які отримували тепло від газових котелень, матимуть знижку на тариф 10%, якщо котельня переходить з газу на інший вид палива.

Уряд дозволить також встановлювати тариф для негазової котельні на 300 грн. вищим, ніж сьогодні – 800 грн.: «Ми, з одного боку, даємо для населення мінус 10% вартості в тарифі, а для кожної котельні, яка прийняла рішення відмовитися від дорогого російського газу – можливість залучити кредит і погашати цей кредит, тому що ресурсу для цього достатньо».

– Якщо ми будемо наполегливо, крок за кроком, рухатися в питаннях енергоефективності, зменшення споживання газу, збільшення електроенергетичного споживання, інших видів пального і енергетики, якщо ми реалізуємо план, внесений до парламенту і проголосований в першому читанні, – спільної модернізації і експлуатації української газотранспортної системи разом з ЄС і США, якщо ми зреалізуємо план по збільшенню обсягів електричної генерації, – через десять років Україна буде повністю енергонезалежною державою. У нас є для цього всі можливості», – упевнений Арсеній Яценюк.

Підготував Ярема ГАЛЬЧЕНКО, «Версії»

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *