Кадастр і фактичні посіви в Україні дуже різняться

Українсько-американська компанія EOS Crop Monitoring запустила інтерактивну супутникову мапу реального стану полів по всій країні. Моніторинг показав значне розходження між даними у кадастрі та фактичною ситуацією.

Всього полів на незареєстрованих землях 4,3 млн га. Про це повідомляється в прес-релізі компанії. На мапі можна побачити, що площа посівів ріпаку в Херсонській області, за даними супутників, складає 117,8 тис. га. Це на третину більше за інформацію у кадастрі. А ріпак, як відомо, нищить землю. Або ж, на прикладі Дніпропетровської області видно 136,4 тис. га полів на незареєстрованих у державному кадастрі землях.

Мапа використовує результати дослідження, яке проводилося EOS DA разом з Інститутом космічних досліджень НАН і ДКА України у рамках проєкту Світового Банку Землі.

Зараз результати дослідження використовуються Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Мапа EOS Crop Monitoring знаходиться у вільному доступі на сайті. Нагадаємо, що 21 листопада міністр Тимофій Милованов презентував супутниковий моніторинг українських полів. 

Зрештою, така ж ситуація була і за радянських часів, коли голови колгоспів показували значно менші посіви, ніж були насправді, щоби підвищити врожайність. Зрозуміло, що нині ситуація інша. Та саме вона засвідчує, що ринок землі треба відкривати лише тоді, коли все це буде впорядковано.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.