Жертви псевдобанкірів віддали шахраям свої заощадження

Правоохоронці фіксують збільшення кількості випадків шахрайств, де аферисти представляються нібито працівниками фінансових установ. Довірливі громадяни надають невідомим особам персональні та банківські дані, а також без вагань перераховують свої заощадження. Інколи це десятки тисяч гривень. Щоби зберегти свої кошти та не потрапити на гачок шахраїв дотримуйтесь певних правил онлайн-безпеки.

Лише за минулу добу до поліції надійшло три повідомлення від буковинців про шахрайство. В усіх трьох випадках невідомі телефонували до своїх жертв та представлялися працівниками служби безпеки банку. Псевдобанкіри, увійшовши в довіру до співрозмовників, дізнавалися персональні та банківські дані, а після цього знімали всі заощадження з карткових рахунків. Так, унаслідок шахрайських дій 35-річна чернівчанка позбулася понад 48 тисяч гривень, 50-річна жителька Чернівців втратила 40 тисяч гривень, а у 42-річної буковинки виманили понад 16 тисяч гривень.

За вказаними фактами дізнавачі поліції розпочали кримінальні провадження, передбачені частиною 1 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Щоби не стати жертвою шахраїв, пам’ятайте, що ніколи не можна повідомляти підозрілим особам персональні та банківські дані, а тим паче коди, які надходять в SMS-повідомленнях. Поліцейські наголошують, що працівники банків не телефонують до своїх клієнтів аби дізнатися конфіденційну інформацію.

Правоохоронці закликають: відчувши небезпеку або потрапивши у нестандартну ситуацію, будьте пильними. Не дайте шахраям себе ошукати.

Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *