Зловмисник оформив через телефон буковинки декілька кредитів

Потерпіла передала стільниковий телефон до магазину електроніки для ремонту. Фахівець, який взявся ремонтувати ґаджет, скористався отриманим доступом до конфіденційної інформації клієнтки та її фінансового номеру мобільного й оформив на її ім’я чотири кредити.

Під час досудового розслідування слідчі Чернівецького райвідділу поліції та оперативники територіального підрозділу кіберполіції з’ясували, що в січні 2021 року потерпіла передала свій мобільний телефон до магазину для ремонту. В пристрої була SIM-карта, а також встановлені застосунки інтернет-банкінгу та порталу «Дія».

Ремонт телефону мав здійснювати 30-річний житель Чернівців. Чоловік здійснив несанкціоноване втручання до облікового запису потерпілої в системі інтернет-банкінгу і на порталі «Дія» та підробив відомості про засоби верифікації особи. Персональні дані клієнтки порушник використав під час оформлення кредитних договорів на її ім’я.

Загалом зловмисник отримав чотири мікрокредити в різних фінансових компаніях. Ці кошти було зараховано на банківську карту потерпілої. Маючи доступ до платіжного застосунку клієнтки, порушник розпорядився цими грошима для власних потреб.

Такі дії чоловіка кваліфікуються за частинами 1 і 2 статті 361 (в редакції Закону, чинній до 02.04.2022), частиною 3 статті 190, частиною 2 статті 185 та частиною 1 статті 361-2 Кримінального кодексу України.

Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернівецької окружної прокуратури повідомили чоловіку про підозру у вчиненні вказаних злочинів. Наразі триває досудове розслідування.

Поліцейські закликають подбати про захист фінансового номера телефону:

  • забороніть віддалений перевипуск SIM-карти у мобільного оператора або перейдіть на контрактне обслуговування;
  • не публікуйте свій фінансовий номер телефону на платформах оголошень та в соцмережах;
  • не повідомляйте нікому коди з SMS від банку або мобільного оператора.

 

Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *