За останні 40 років популяція дикої природи у світі скоротилася на 60%

Дані про зменшення популяції диких тварин оприлюднив Всесвітній фонд дикої природи WWF у своєму звіті.

Популяції понад 4 тис. видів ссавців, птахів, риб, рептилій та амфібій різко скоротилися у період між 1970 і 2014 роками, повідомляє CNN з посиланням на WWF.

Причини полягають у зростанні забруднення довкілля, знищенні лісів, кліматичних змінах та інших явищах, викликаних людиною, стверджує фонд. До 2050-го частка територій на планеті, що перебувають поза впливом людини, скоротиться із чверті до однієї десятої.

90% морських птахів мають пластмасові речовини у шлунках порівняно з 5% у 1960-х, зазначають автори звіту. Вони закликають укласти міжнародний договір на основі Паризької кліматичної угоди, щоб захистити дику природу й зупинити негативний вплив людини на неї. Нинішні зусилля вважають недостатніми, щоб зупинити вимирання диких видів.

Нинішня криза у дикій природі, спричинена людиною, є безпрецедентною за своїми масштабами та швидкістю, стверджує генеральний директор WWF Марко Ламбертіні.

“Коли ми здатні контролювати природу й навіть шкодити їй, ми продовжуємо поводитися так, ніби є мисливцями та збирачами 20 тис. років тому”, – цитує Ламбертіні CNN.

А генеральний директор WWF Великобританії Таня Стіл додала у своїй заяві: “Ми перше покоління, яке знає, що руйнує планету, й останнє, яке може щось зробити з цим”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *