ВСТУПНУ КАМПАНІЮ РОЗПОЧАТО: МОН ОПРИЛЮДНИВ МАКСИМАЛЬНИЙ ОБСЯГ ДЕРЖЗАМОВЛЕННЯ 

 

У межах системи широкого конкурсу виш може як отримати максимальний обсяг місць держзамовлення, так і не отримати жодного бюджетного місця

Міністерство освіти і науки оприлюднило максимальні обсяги держзамовлення на прийом до закладів вищої освіти у 2018 році. Загалом інформація являє собою програми бакалаврату та магістратури зі 161 ЗВО з усіх регіонів України. Про це повідомляє “Укрінформ“.

“Відтепер усі вступники можуть переглянути інформацію, скільки місць для прийому за держзамовленням зможе виділити кожен виш, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки, на 2018 рік. Це, зокрема, ліцензійний обсяг – скільки загалом вступників на спеціальність чи спеціалізацію може прийняти заклад; максимальний обсяг прийому абітурієнтів на місця держзамовлення та кваліфікаційний мінімум – скільки щонайменше “бюджетників” має бути на спеціальності, щоб заклад здійснив їх набір”, – зауважує МОН.

Виші самі встановлюють максимальний і мінімальний бал бюджетних місць, оскільки вступ на бакалаврат та деякі спеціальності магістратури здійснюється за широким конкурсом.

Своєю чергою широкий конкурс передбачає, що бюджетне місце надається не конкретному ЗВО, а йде до закладу за вступником з найкращими балами. Тому максимальний обсяг відображає, скільки найбільше таких вступників зможе прийняти виш на певну спеціальність, а кваліфікаційний мінімум показує, скільки вступників з найкращими балами мають обрати навчання за конкретною спеціальністю у виші, щоб на цю спеціальність взагалі відбувся набір “бюджетників”.

У межах системи широкого конкурсу виш може як отримати максимальний обсяг місць держзамовлення, а може не отримати й жодного місця. Також у документі зазначено, скільки максимально вступників зможе прийняти виш за квотою 1 – на основі вступних іспитів, та квотою 2 – для вступників за спрощеною процедурою з окупованих територій. Всі цифри подані в розрізах денної та заочної форми навчання.

Відповідний документ розміщено на сайті МОН у розділі Вступна кампанія 2018.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *