ВОЛОНТЕРСЬКА ПРЕМІЯ ЄВРОМАЙДАНSOS 2015

30 листопада 2015-го у Києві відбулося нагородження переможців премії ЄвромайданSOS.

Esos_1

Традиційно Євромайдан SOS збирає у цей день волонтерів із усіх куточків України на вручені Волонтерської премії. Не для того, аби відзначити найкращих, адже це просто неможливо. Але для того, аби усім людям, які займаються волонтерством в країні та поза її межами, сказати величезне дякую. Критерії висування номінантів: щоденна волонтерська робота або вчинок; відсутність належності до керівних позицій у будь-якій з політичних сил.
У цьому році звичайні громадяни номінували на премію більше 80 волонтерів з України та світу. У кожного з них своя історія, але всі їхні історії про одне – як можна допомогти іншим та країні.

Esos_3

 

 

Переможці цьогорічної премії. Ними стали наступні “звичайні люди, які роблять надзвичайні речі”:

Олександр ЧАЛАПЧІЙ – до війни працював викладачем профтехучилища, а потім пішов на фронт за своїми учнями, де втратив обидві ноги. Не маючи колінних суглобів, навчився пересуватися на механічних протезах, і присвятив увесь свій час допомозі армії та пораненим бійцям АТО.

Ярослав ЖИЛКІН – координатор місії «Чорний тюльпан», яка взяла собі за мету відшукати тіла загиблих українських воїнів на сході країни та повернути їх додому. За рік роботи «Чорному тюльпану» вдалося розшукати і ексгумувати 627 тіл бійців.

Марія БЕРЛІНСЬКА – доброволець батальйону «Айдар», приймала участь у бойових діях, де відповідала за аеророзвідку. Після повернення заснувала Центр підтримки аеророзвідки, в якому бійці можуть проходити безкоштовне навчання. Центр випустив уже 9 груп фахівців для українського фронту.

Євгенія ЗАКРЕВСЬКА – адвокат родин Небесної сотні, (адвокат родин Небесної сотні, яка прискіпливо слідкує за розслідуванням вбивств на Майдані 18-20 лютого, захищає права осіб, що потерпіли внаслідок анексії Криму та російської збройної агресії на сході України).

Також кожний присутній на церемонії волонтер-номінант отримав від членів журів символічну нагороду – відзнаку номінанта, ангелика, який тримає тризуб, або символічну майданівську каску, а також написану від руки подяку, яку спеціально для волонтерів готували дітки.

Серед номінантів – і наша землячка Галина Леонтій (Halyna Leontiy), яка не змогла приїхати до Києва на нагородження, бо зараз перебуває у Німеччині.
Пані Галина – соціолог інституту культурології, місто Ессен.
Під час Революції Гідності активно долучалася до забезпечення потреб Майдану, а зараз – займається допомогою бійцям АТО, зокрема – пораненим та дітям і вдовам героїв АТО.

Leontiy

Галина Леонтій:
Це не моя особиста волонтерська діяльність, а всіх цих людей, які разом зі мною в Німеччині збuрають необхідні речі та ліки для наший бійців, для поранених, для сімей загиблих і живих, і просто для хворих діток з бідних сімей. ми не маємо ні конкретної бюрократичної організації, ні партії, ні спеціалізації, а допомагаємо кому чим потрібно: то робимо акції по закупівлі мед. апарату на госпіталі (останній раз це був ендоскоп у військовий госпіталь Львова), то купуємо партію берців, то ноутбук для фронтового лікаря, то ліки від грипу бійцям на фронт, то збираємо дитячу одежу. так як я не вела статистику, то не можу надати об’єм допомоги, яку ми завдяки водіям фірми Миколи Яцка з Чернівців ось вже півтора року відправляємо майже щотижня з міста Ессен, де я проживаю, і при чому безкоштовно!
Моє велике прохання, щоб премія була виписана не на моє ім’я, а на благодійників в Німеччині, які невтомно і безвідказно відкликаються на всі прохання потребуючих в Україні і долучаються до моїх акцій допомоги…

Esos_7

Подякувати переможцям та номінантам прийшли їх колеги, однодумці, друзі, близькі та соратники по волонтерській роботі.

Esos_5

 

 

Esos_9

Більш детальний фотозвіт церемонії нагородження за посиланням – ВОЛОНТЕРСЬКА ПРЕМІЯ ЄВРОМАЙДАНSOS 2015

Дякуємо всім волонтерам за небайдужість, незламність духу та відданість Україні!

Тетяна Спориніна,
30.11.2015, Київ, фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *