Рекорди «Зеленої толоки» або Чому не спиться Роману Безсмертному?

Селекторна нарада Секретаріату Президента та губернаторів відбувалася о 7.30 ранку. Ймовірно, «рекорди», досягнуті під час «Зеленої толоки» в регіонах не дають начальству спати спокійно. Далі – без коментарів, лише цитати:
Роман Безсмертний:
Про ліс
«В Україні цьогоріч вже висадили 16,2 млн. дерев. Це ж у державі суцільний ліс! Причому лише Одеська і Вінницька області за статистикою майже всю Україну засадили!»
Про парки і дитячі майданчики
«У Вінниці площа дитячих майданчиків – 30398 га. Це ж у 4 рази більше, ніж сама Вінниця!».
«У Севастополі лише 5 майданчиків. Але їхня площа як… 25 футбольних полів!»
Про школярів, які беруть участь у заході
«Лісівники України після рекордношвидкої посадки дерев школярами мусили після них усе пересаджувати!»
«Загалом в Україні 102 тисячі учнів посадили 4,5 тис. дерев. У Криму одне дерево садили 22-є школярів, а у Дніпропетровську – 65!»
Про цвинтарі
«До Великодня треба прибрати цвинтарі, потім будуть вихідні, під час яких треба прибрати могили солдатів, бо ж 9 травня». – Коментар губернатора Куліша:«Треба видати розпорядження про прибирання після свят!»
Представники Мінприроди:
Про троянди
«Володимир Іванович! (до губернатора Донецької обл – ред.).Вам завдання! Щоб червоних троянд у місті було більше, ніж червоних прапорів!»
Про прибирання у селах
«У жодному селі немає баків для сміття. А ви хочете – сміттєзвалища!»
Буковинські проблеми
Під час«розбору польотів» державного рівня Володимир Куліш з’ясував телефоном, чому деякі голови РДА не спромоглися вчасно прозвітувати про виконану роботу. Губернатор пообіцяв неслухам «блідий» вигляд і особисту перевірку. А «героєм ранку» став начальник управління охорони навколишнього середовища, чия статистика теж суттєво кульгала. Дякувати Богові, «нагорі» не дочиталися, що на Буковині очищено 250 км річок і прибережних смуг, облаштовано 160 парків і 32 дитячі майданчики. Губернатор доручив начальнику  державного управління довкілля  скласти поіменний перелік цих рукотворних див з точним місцем їхнього розташування.
«the best»
До речі, саме цитату про відходи визнали «the best» усі присутні. Її автором став Юрій Марчук, заступник міністра, а стосувалася вона  розв’язання проблеми сміттєзвалищ у Криму біля Чорного моря:
«Ви не знаєте, що з сміттям робити? Викопайте десь на височині яму метрів 15 і закопуйте там відходи!».
Після такого дива усі на мить замовкли, тільки мер Севастополя наважився сказати, що у ХХІ столітті сміття не закопують у курортних зонах, а переробляють на заводах. І додав, що його місто виграло грант на 100 тис. євро на будівництво такого заводу. Але через те, що уряди і люди у міністерстві змінюються чи не щоквартально, документи на будівництво уже понад рік блукають владними коридорами.
Лєра ЯСНИЦЬКА, «Версії»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *