Публічна лекція у Чернівцях: «Про що розповідають архіви КГБ?»

Історик, старший науковий співробітник Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Ігор Дерев’яний розповість про таємниці історії, які були надійно сховані кілька десятиліть в архівах КГБ.

anons-archivy-kgb-chernivci

22 травня, середа

11:30

ауд. 33

факультет історії, політології та міжнародних відносин

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

м. Чернівці (вул. Кафедральна, 2)

Відкриття архівів в Україні стало унікальною можливістю для науковців усього світу подивитися на функціонування тоталітарного режиму зсередини, опираючись на його ж документи. «Із архівів КГБ ми можемо довідатися про історію, яку понад 70 років приховували, зрозуміти місце нашої держави не тільки в історичному контексті, але й в сучасному політичному та економічному. Окрім, цього ці архіви відкривають великий пласт приватної історії родин репресованих в Україні окупаційними та тоталітарними режимами. Цілковите відкриття архівів КГБ і доступ до них дозволять утвердити демократичні цінності в українському суспільстві», — каже Ігор Дерев’яний.

Також на заході відбудеться презентація довідника «Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів» та нещодавно відкритого Електронного архіву українського визвольного руху http://avr.org.ua/.

Організатори заходу: Центр досліджень визвольного руху та Студентське наукове історичне товариство при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича в рамках проекту «Знати як: розробка концепції забезпечення відкритого доступу до архівів карально-репресивних органів СРСР» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху:
history@cdvr.org.ua
тел./факс: +380 32 247-45-22, +380 63 628-68-69

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.