Нагадування газовикам про обіцянку Президента знизити ціни на блакитне паливо викликало в них дружний  сміх

 

Незважаючи на обіцянку уряду та влади сформувати справедливі ціни за газ, українці нинішнього року знову платитимуть більше. Ринок газу, покликаний коригувати ціни, залишається поки що красиво оформленою словесною реформою. Бо в реальності вартість газу формують монополісти, адже облгази сконцентровані в руках олігархів та «Нафтогазу України», їхнього слухняного слуги.

Доказом цього слугує брифінг  комерційного директора АТ «Чернівцігаз»  Дмитра Голубченка, який відбувся минулого тижня. Мене цей захід не просто розчарував, а надзвичайно обурив.

На початку дійства  представниця  пресцентру Вікторія Голодняк аж надто ретельно перевіряла посвідчення кореспондентів – щоби, боронь Боже, на брифінг не «проникли» представники громадських організацій та ОСББ?

Проводив брифінг пан Голубченко, який у системі Чернівцігазу пропрацював…  рівно шість (!) днів. Тому на запитання представників преси він кілька разів відповів, що… не володіє інформацією, приміром про те, чому громадяни повинні обслуговувати діряві газові труби у будинках, які їм передали, тощо. Натомість пані прессекретарка обривала незручні запитання, не даючи змоги повноцінно з’ясувати проблему.  Якщо прямо казати – просто затикала рота.

А вже коли журналісти  нагадали, що Президент обіцяв зниження ціни на газ, а фактично відбувається завуальоване підвищення, представники «Чернівцігазу» просто на брифінгу дружно почали сміятися.

І ми в черговий раз будемо дружно мовчати?

У наступній публікації детально розповім, у чому полягає завуальоване підвищення цін на газ із демонстрацією всього цифрового фактажу.

Тамара БОРОВИК, громадський кореспондент газети «Версії», громадська діячка

 

Офіційне повідомлення АТ «Чернівцігаз»

Буковинці сплачуватимуть за доставку газу окремо

Згідно з рішенням НКРЕКП, від січня 2020 року споживачі газу поновому оплачують доставку газу. Відповідно до змін, які вніс держрегулятор, доставка газу вилучена із рахунків за газ. Тому всі споживачі отримають окремі рахунки: один за газ як товар, другий – за його доставку.

В Чернівецькій області споживачі отримуватимуть два рахунки: за газ від постачальника та за його доставку від АТ «Чернівцігаз». Вартість послуг з доставки газу виокремлена з загального рахунку за газ і виставлятиметься окремою квитанцією. Таким чином споживачі газу зможуть розділяти надавачів послуг та розуміти, скільки вони їм сплачують.

Розрахунок послуги доставки здійснюється для кожного окремого споживача, від обсягу споживання за минулий газовий рік – період від 1 жовтня по 30 вересня. Обсяг використаного за цей період газу ділиться на 12 частин і множиться на чинний тариф на доставку газу.

Наприклад: за минулий газовий рік використано 1 тис куб. м газу. Місячна вартість доставки в І півріччі 2020 року розраховуватиметься наступним чином: (1000/12) х 1,26 грн і складе 105 грн на місяць з ПДВ.

Відповідно до умов Типового договору, вартість послуг з доставки газу побутовий споживач повинен оплатити до 20 числа місяця, в якому надаються послуги.

«Більшість наших клієнтів використовує природний газ для опалення житла. Тому взимку для таких клієнтів збільшувалося фінансове навантаження, адже вартість доставки залежала від обсягу спожитого газу. Тепер, якщо споживання й зростатиме, платіж за доставку газу залишатиметься незмінним і прогнозованим. А якщо клієнт зменшить обсяг споживання газу, пропорційно до цього зменшується й вартість доставки газуна наступний період», – зазначив комерційний директор АТ «Чернівцігаз» Дмитро Голубченко.

Варто зауважити: якщо у власника домоволодіння відсутня потреба в природному газі, а отже у послугах з його доставки й обслуговування мереж, споживач має право звернутися в АТ «Чернівцігаз» для від’єднання від газових мереж.

Нагадуємо, що в грудні 2019 року НКРЕКП вперше за чотири роки переглянула тариф на розподіл газу для АТ «Чернівцігаз». Згідно з рішенням держрегулятора від 1 січня 2020 року до 30 червня 2020 року включно для «Чернівцігазу» встановлено тариф в розмірі 1,26 грн за 1 куб. м на місяць (з урахуванням ПДВ). Від 1 липня 2020 року — у розмірі 1,62 грн за 1 куб. м на місяць (з урахуванням ПДВ).

 

Довідка

Акціонерне товариство «Чернівцігаз» єдина на території Чернівецької області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. АТ «Чернівцігаз» експлуатує 8 788 км. газопроводів. У 2019 році підприємство транспортувало близько 250,1 млн. м. куб. природного газу. Клієнтами компанії є понад 230 тисяч сімей Чернівецької області та більше 3 тисяч підприємств, установ і організацій. АТ «Чернівцігаз» є одним з найбільших роботодавців Чернівецької області: штат компанії становить близько 1100 осіб.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *