Іван МУНТЯН про внутрішньопартійну люстрацію: «Успіху не буде, якщо буде компроміс»

5a63cb5-tsarev-dom-310

Голова обласної організації партії ВО «Батьківщина» Іван Мунтян на прес-конференції поінформував ЗМІ про перебіг внутрішньопартійної люстрації.

– Тільки навівши лад у власних лавах, матимемо моральне право вимагати люстрації від влади, – заявив Іван Мунтян. – Процес очищення обласна «Батьківщина» розпочала ще 2010-го року, коли ми дуже принципово поставилися до наших тодішніх ще однопартійців, депутатів, які почали голосувати в унісон з владою на користь влади. Тоді багатьох ми виключили з партії, отримали підтримку людей у цьому. Ми зрозуміли, що успіху не буде, якщо ми підемо на компроміс із такими речами. Зараз можемо сказати, що цей процес іде до завершення.

Станом на 2010 рік членами обласної парторганізації ВО «Батьківщина» були близько 16 тис. осіб. Відтоді, попри серйозні чистки, їхня кількість не лише не зменшилася, а й зростає, наближаючись до 17 тисяч. Адже люди нам повірили, вони бачать, що ми не лише очистили наші лави від зрадників, а й не приймаємо назад перебіжчиків – а охочі повернутися є, досі скаржаться вищому керівництву «Батьківщини», що їх позбавили членства в партії несправедливо. Ми проводимо зустрічі з людьми практично в кожному селі, наполегливо працюють наші первинні організації.

На завершальному етапі партійної люстрації ми виключили зі складу однопартійців насамперед депутатів, які порушили обіцянки перед виборцями і у своїх радах голосували за рішення, що суперечать інтересам громад. Адже це найбільш публічні наші представники, відповідальні перед людьми. Жорстко поставилися також до тих, хто взялися представляти інтереси нашої партії на минулих виборах – у ролі  спостерігачів, членів комісій – а працювали на інші політичні сили. Це неприпустимо. Та оскільки ніхто не застрахований від помилок, то за дрібні порушення наші однопартійці отримували попередження чи догани.

Лідер буковинських «батьківщинівців» повідомив також, що після завершення внутрішньопартійного очищення розпочнеться етап люстрації чиновників: «Адже багато  колишніх владників, на жаль, або досі залишаються на посадах, або мають вплив на сьогоднішніх посадовців». Як приклад, Іван Мунтян навів сплановане й спровоковане антиукраїнськими силами перекриття доріг, яке триває по всій області: «Силові структури мають дати оцінку цим діям і тим, хто за ними стоїть. Водночас людей потрібно вислухати і поінформувати, адже їм бракує правдивої інформації».

Голова облпарторганізації ВО «Батьківщина» переконливо заявив, що ініційована «Батьківщиною» люстрація в області ніколи не перетвориться на зведення рахунків і відбуватиметься так, як цього вимагає громада.

Прес-служба обласної організації партії ВО «Батьківщина»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *