Добрий день, привезли бляху!

або Кілька скромних думок про підвищення комунальних тарифів

За принципом, що шоу має тривати безупинно, чернівецький міськвиконком вирішив черговий раз «порадувати» мешканців нашого міста і підвищити тарифи на комунальні послуги. Цього разу чиновники з Ратуші вирішили, що за воду ми все ще платимо замало, а заразом дійшли висновку, що й квартплата вже не відповідає ледь не щодня зростаючим доходам трудящих. Тож і за квартиру тепер будемо платити більше.
Вже від 1 грудня нам, пересічним чернівчанам, за один кубометр водопостачання то водовідведення доведеться викласти з кишені 5 гривень. Старий тариф – 4,60 за кубометр, який запроваджено від 1 серпня нинішнього року, як бачимо, протримався недовго.
Загалом, тарифна політика ДКП «Чернівціводоканал» за кілька останніх місяців стала більш ніж агресивною. Після того, як це відомство очолив Михайло Крайс, ціни на водопостачання постійно зростають. При цьому «водяне відомство» настільки знахабніло, що вже навіть елементарно не намагаються пояснити свої вчинки. Сам Михайло Крайс на одній з прес-конференцій висловився приблизно в такому дусі, що відтепер ніяких громадських слухань з приводу підвищення тарифів не буде. Мовляв, коли захочемо – тоді ціни й піднімемо.
Звісно, навіщо прислухатися до думки людей?!. Зрештою, краще й не проводити жодних громадських слухань, ніж такі, які кілька разів організовувалися у нашому місті, коли в ролі громадськості виступали… працівники комунальних служб. Зрозуміло, що вони, у кращих традиціях будь-якого партійного збіговиська, піднімали руки вгору, голосуючи за потрібні їхнім керівникам рішення.
Але є в цій справі одне але… Саме ця громадськість, до думки якої настійливо ніхто не хоче прислухатися, повинна буде від 1 грудня платити по 5 грн за кубометр води. І нормальне пояснення, чому саме п’ять, а не три, сім чи десять, варто було б дати.
Звісно, що у комунальників завжди знайдеться стандартний набір відмазок: інфляція, енергоносії подорожчали, зарплати зросли. Бо як же ще інакше поправити своє матеріальне становище? Звісно, що збільшити обсяг викачуваних в людей грошей – найдієвіший спосіб. Ось тільки досі ніхто не може зрозуміти, чому тарифи постійно зростають, а якість послуг не покращується!
Особливо це стосується тих послуг, які мають надаватися КЖРЕПами. Від 1 грудня вступають у дію нові розміри тарифів на послуги утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, які визначені для кожного будинку окремо. Найменший тариф на утримання житла в будинках без ліфтів становитиме 21,5 копійок, а найбільший – 1 гривню 37 копійок за один квадратний метр. Утримання ліфтів становитиме 0,353 гривні за квадратний метр загальної площі квартири. Усе це, звісно, чудово. Але хто пояснить, що такого сталося, через що виникла необхідність піднімати квартплату? Загалом хотілося б знати: за що ми ту квартплату взагалі платимо? Згадайте, коли востаннє у вашому будинку проводили дератизацію та дезінсекцію, наводили лад з димовентеляційним каналом, коли до вас востаннє приходив електрик вкрутити розбиту лампочку в під’їзді… Тож уявіть собі: за все це ми платимо! І будемо платити ще більше…

Сергій СОСНОВСЬКИЙ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *