Її слухачів навчають політиці
Конкурс для громадсько-активних молодих людей області, які мали бажання відвідувати Академію, тривав до 10 серпня. Ті, хто пройшли конкурсний відбір, упродовж серпня-вересня вчитимуться орієнтуватись в сучасній політиці, не бути обдуреними на виборах, захищати свій голос, механізмів громадського впливу на владу, отримувати доступ до публічної інформації, працювати з медіа та інформацією.
Участь у заходах Академії безкоштовна, а кращі її випускники зможуть працювати в команді професіоналів громадського аналітичного виборчого проекту «Буковинський громадянин ХХІ ст.» у рамках діяльності руху «Чесно» на Буковині.
Першого дня занять в Академії відомий буковинський політолог Ігор БУРКУТ зауважив, що більшість українців стверджують, що проголосували б за політичну силу, яка запропонує якісну, чітку та обґрунтовану програму виходу з кризи, однак такої вони не знають. Тому відмовляються прийти на вибори. У цьому критичність ситуації. Люди нарешті зрозуміли: величезна кількість організацій, що називають себе політичними партіями, є насправді бізнес-проектами, які об’єднують спільні матеріальні інтереси певного клану . Через це – велика нудьга і великий сум у народі. Він же нікого не цікавить. Але саме ці настрої й підтримує влада, щоби зберегти свої посади ще на 5 років. Їй вигідно, щоби якнайбільше українців сповідувало таку думку: «Всі політики брехуни, мерзотники і злодії. І чи я піду на ті вибори, чи не піду, все одно вони зроблять так, як хочуть». Але ж це означає, що маса людей просто дарує голоси тим, хто хоче ці вибори сфальсифікувати. Отож, перш ніж щось робити, давайте думати…
Вікторія ЯШАН, «Версії»