Перекриття доріг – нова традиція буковинців

Не завадили й вихідні

Минулої неділі проти бездоріжжя повстали мешканці села Дубівці, що на Кіцманщині. Обурені невиконанням місцевою владою обіцянок стосовно ремонту доріг, селяни  заблокували рух на дорозі до Вашківців. Близько 200 учасників протесту вимагали,  щоби до них приїхали голови Чернівецької ОДА Михайло Папієв і Кіцманської РДА Олег Унгурян і розповіли, коли ж відремонтують дороги. Та владників селяни так і не дочекалися.

Натомість на місце події прибув керівник апарату Кіцманської РДА  Олексій Тиртенюк, а згодом «підтягнувся» сільський голова Микола Орлецький. Вони запевнили протестувальників, що від 9 вересня розпочнеться ямковий ремонт дороги в напрямку Глиниці, Драчинців, Брусниці й Зеленева. Після майже 2-х годин протесту люди розблокували дорогу. Однак  попередили: якщо до середи, 11 вересня, обіцяний ремонт не розпочнеться, вони перекриють вже центральну трасу. Причому акцію протесту пообіцяли зробити ще масштабнішою.

P.S. У вівторок, 10 вересня, повертаючись до редакції з перекриття дороги у Вашківцях, побачила, як дорожники засипали ями в районі Глиницького мосту на ділянці Дубівці-Глиниця.

IMG_1285

Увірвався терпець і у жителів Вашківців

Понад три сотні обурених людей перекрили дорогу в м. Вашківцях Вижницького району, причому одразу в чотирьох місцях – на всіх головних виїздах з міста. Вашківчани кажуть, що їм не сила терпіти, тож і вийшли вимагати  від влади виконання обіцяного людям.

Міський голова Микола Перч каже, що дороги в місті – це не просто «дуже», а надзвичайно болюче питання. Він цілком розуміє людей і солідарний з ними. За словами мера, на вашківецьку дорогу вже затверджений кошторис у розмірі 1,5 млн. грн. Але підрядник ШБУ-60, який виграв тендер, не починає роботи, бо, згідно із зобов’язаннями, йому мають перерахувати аванс – 30% від вартості робіт.

За кілька годин до протестувальників приїхав начальник Служби автомобільних доріг Ігор Гах. Він пообіцяв, що з середи, 11 вересня, розпочнуться роботи і до кінця жовтня дорогу у Вашківцях відремонтують.

Після цього протестувальники розійшлися, та заявили: якщо  дороги не почнуть ремонтувати, вони знову протестуватимуть.

Галина ЄРЕМІЦА, спеціально для «Версій»

 

Від редакції:

На буковинські шляхи Київ дав аж 17% від того, що було заплановано

Відповідь на запитання, чому перекриття доріг стало для Буковини явищем традиційним, почули на постійній комісії обласної ради з питань будівництва, архітектури, транспорту, зв’язку, житлово-комунального господарства та надзвичайних ситуацій, чергове засідання якої відбулося вчора. Серед інших питань порядку денного була й інформація Департаменту фінансів ОДА про виконання обласного бюджету за 6 місяців та про зміни до обласного бюджету на 2013 рік. І саме тоді виникло питання у депутатів щодо ремонту доріг. Чи то пак – не-ремонту.  Відповідаючи на нього, фінансист повідомив, що на капітальний ремонт і утримання доріг Чернівецька область мала отримати 55,9 млн. грн. (це без «Укравтодорівських» грошей). З них із Києва буковинцям виділили трохи менше половини – 26,5 млн. грн. А проплатили ще менше – тільки 10,2 млн. гривень. Як наслідок, шляхові роботи зриваються. І люди перекривають шляхи. Адже їздити ними практично неможливо.

Хто винен у тому, що не можуть порозумітися центральна і крайова влади, – питання інше. Головне у тому, що заручниками цих «стосунків» стали рядові краяни.

7 responses on Перекриття доріг – нова традиція буковинців

  1. Краяни залишаються без доріг . А ось КРАЙНІМИ в цих ситуаціях – залишаються ДОРОЖНИКИ. Сидять між МОЛОТОМ і НАКОВАЛЬНЕЮ. Папієв своєю роботою по забезпеченню області коштами НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ, а лише гримає на керівництво дорожників, наче від цього у останні з”являться кошти на матеріали, ПММ, З/плату, налоги… Облавтодор БАНКРУТ уже 6 років. Нормальні, відповідно оснащені і з наявними обіговими коштами приватні підприємства-дорожники – на БУКОВИНІ ВІДСУТНІ.Служба автодоріг області постійно звертається за збільшенням фінансування до Укравтодору, але у тих можливості теж дуже незначні, хоча і намагаються допомогти. На носі зима, зимові заготовки потребують передплати, а її сплатити НІЧИМ…. І знову будуть винні дорожники, які сьогодні запитують у ПАПІЄВА- КОЛИ ЦЕ ЗАКІНЧИТЬСЯ?

  2. То треба звільнити з роботи начальника Департаменту фінансів ОДА в першу чергу, а за ним і Папієва.

  3. Финансы- вотчина Галица. Этот пальцем не шевельнет, если не увидит нормального процента. А перекрытие дорог, организация этих акций, финансирование их-ФИШКА депутата Бурбака. Ему плевать, даже если акции оканчиваются ДТП. Милиции и власти уже давно пора УПОТРЕБИТЬ ВЛАСТЬ!!!

  4. Організацією перекриття доріг зайнявся Терновецький, так назв. голова НРУ. Його непокоять лаври губернатора, дуже хоче влади. Та для цього треба мати хоча би курячи мізки. Йому, дійсно, робити не хочеться, краще бовтатись поперек доріг і нести ахінею людям. Але це злочин! Навмисно, тільки маючи на меті власні інтереси, вести навмисо оговір працюючих людей. Це, звичайно, піднімає його у власних очах і очах, таких, як він. Куди дивиться міліція7

  5. до 9-ф: Наведіть будь-ласка приклад ДТП внаслідок перекриття доріг: дата, учасники, дії правоохоронців. Без цього, вибачте, це сотрясінні повітря на адресу тих політсил, що вас не влаштовують.

  6. до неспокойной. Акция в Заставной, когда пъяный друг Максима сбил человека. Милиция, по просьбе Бурбака отыскала глухонемого (итальянца), чтобы не мог отказаться и свернула всю ответственность на него. В конце “работы” все участники акции получили мзду. К сожалению, Бурбак действует под “знаменем” политсилы, которую я уважаю. Вот только такие КАДРЫ её дискредитируют. Можно ругать власть, но не какать на головы людей, которые пытаются сделать ” с гавна пулю”…..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *