Введенно в обіг пам’ятну монету «Рік Бика»

Національний банк України, продовжуючи серію “Східний календар”, уводить в обіг 5 січня 2009 року пам’ятну монету “Рік Бика” номіналом 5 гривень, присвячену року Бика, одній з тварин східного календаря, який засновано на дванадцятирічному циклі Юпітера – найбільшій планеті Сонячної системи.

Монету виготовлено із срібла 925 проби, якість – “пруф”, маса в чистоті – 15,55 г, діаметр – 33,0 мм, тираж – 20 000 штук. Гурт монети рифлений.

rik_bika_1

На аверсі монети в оточенні стилізованого рослинного орнаменту розміщено написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК/ УКРАЇНИ/ 5/ ГРИВЕНЬ; угорі – малий Державний Герб України, унизу – рік карбування монети 2009, а також позначення металу, його проби – Ag 925, маси в чистоті – 15,55 та логотип Монетного двору Національного банку України.

rik_bika_2

На реверсі монети в оточенні стилізованого рослинного орнаменту зображено в лубочному стилі бика (очі його оздоблені 2 рубінами масою по 0,01 карата). Над цією композицією і під нею розміщено абрисні фігурки всіх 12 символів східного календаря.

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптори: Анатолій Дем’яненко, Володимир Атаманчук.

Пам’ятна монета номіналом 5 гривень  є дійсним платіжним засобом України та обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Прес-служба управління  Національного банку України в Чернівецькій області

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *