Жінки отримуватимуть зарплату нарівні з чоловіками лише через 202 роки


Згідно з доповіддю Всесвітнього економічного інституту, в світі досі впевнено панує гендерна нерівність. Остаточно подолати її вдасться тільки через 202 роки – найбільше шансів на це у Ісландії. Про це повідомляє Platforma.

Всесвітній економічний інститут опублікував доповідь, в якій говориться про гендерну нерівність станом на 2018 рік. У дослідженні враховувалося становище жінок у 149 країнах світу, в тому числі економічні та політичні права, можливості й доступність освіти та медицини. З’ясувалося, що найбільше гендерна нерівність проявляється в держуправлінні – тільки 18% міністрів і 24% депутатів на планеті є жінками.

Хоча не набагато краще справи йдуть і в інших сферах – чверть жінок у 44 країнах світу неграмотні, а в 40% державах їм досі недоступно фінансове обслуговування на одному рівні з чоловіками. В цілому станом на 2018 рік гендерна нерівність у світі складає 68% – це на 0,1% менше в порівнянні з 2017 роком.

За оцінками вчених, швидше за всіх повної гендерної рівності повинна досягти Ісландія, яка займає в рейтингу перше місце вже не один рік. Далі йдуть Норвегія та Швеція. Україна ж перебуває всього лише на 65 позиції. Проте остаточно побороти економічну гендерну нерівність вийде тільки через 202 роки. 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *