Спалах інфекцій очікується наступного тижня

Повідомив Державний санітарний лікар краю Олександр СВІТЛИЧНИЙ. І триватиме він ще протягом місця. Про всяк випадок у краї вже підготовлено 300 ліжок для інфекційно хворих.Щоби убезпечити себе від негативних ускладнень, потрібно дотримуватися елементарних правил особистої гігієни. І не лінуватися кип’ятити воду протягом 30 хвилин. Бо тільки ця процедура може знешкодити віруси, які в ній є. Бактерії ж знешкоджуються дезинфікуючими засобами, зокрема хлором, який додається до питної води централізовано.
Як наголосив головний лікар санепідемстанції, усі підтоплені криниці, як громадські так і приватні, будуть знезаражуватися за рахунок державних коштів. Щоправда, аналіз води поки що зроблений не в усіх криницях. Тим паче, що в нас, на превеликий жаль, відсутня  експрес-діагностика.
Три тисячі пігулок «Аквапілс» привіз на Буковину київський підприємець Біденко. Їх призначення – знезараження будь-якої води, навіть болотної та повеневої. Достатньо лише кинути одну пігулку в літр рідини, щоби вона стала придатною для пиття.
Крім того, область отримала комбінований препарат для імунізації населення, яке перебуває у зоні лиха, – сказав на брифінгу О. Світличний. Протиінфекційне фагування проводиться стосовно 7 інфекцій. Щоби ними не захворіти, треба протягом 5 діб  щоденно вживати  кілька крапель цього препарату. Його роздадуть потерпілим.
А щоби позбутися поганого запаху після того, як зійде вода, медики радять провести рекультивацію грунту. Іншими словами, просто переорати землю, а ще точніше – перегорнути її.
На дезинфекційні засоби область уже отримала 400 тисяч гривень.
Під час повені госпіталізовано 18 буковинців. Переважно вони потерпіли від травм і загострення хронічних недуг.
Не купуйте підтоплене. Нагадуємо буковинцям, що Державний санітарний лікар заборонив торгівлю на Калинівському ринку. Оскільки цей припис не виконується й  окремі підприємці намагаються всукати зіпсований повінню товар простакам-покупцям, п. Світличний звернувся письмово до керівництва УМВС та прокуратури.
Людмила ЛЕБЕДИНСЬКА, «Версії»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *