Коли швидка допомога не виїжджатиме на виклики

В Україні машини швидкої допомоги повинні приїжджати до пацієнтів лише тоді, коли людина може за лічені хвилини стати інвалідом або померти. Температура або високий тиск недостатні причини.

“Швидка допомога повинна відповідати за екстрені випадки, коли людина без надання допомоги залишиться інвалідом або втратить життя за лічені хвилини. Наприклад, ДТП з потерпілими, інфаркти, інсульти тощо. А те, чим “швидка” займається зараз і займалася останні 20 років – температури, пневмонії, високий тиск, “просто поговорити” тощо – робити більше не буде”, – підкреслив глава Всеукраїнського союзу парамедиків Ярослав Вус, пише obozrevatel.com.

За його словами, в Україні діє постанова Кабміну №1119, де вказані правила виклику “швидкої”. З ними повинен ознайомитися кожен. Якщо невідкладна допомога почне працювати за законом, кількість викликів різко знизиться. При цьому людина не буде залишатися зовсім без допомоги, коли її стану щось загрожує.

“Якщо просто висока температура, то батьки дитини телефонують, їм відмовляють у виклику, але радять, що далі робити. Крім бригад 103 диспетчер може вас перемкнути на консультацію з лікарем, наприклад, педіатром. Або може сам підказати, що робити, що дочекатися ранку і сходити в поліклініку за місцем проживання. На екстрені випадки: біль за грудиною, інсульт, порушення мови, швидка допомога приїжджатиме”, – зазначив лікар.

Також медик уточнив, що для українських екіпажів швидкої допомоги законодавчо встановлена норма прибуття на місце – 10 хв у місті, 20 хв за містом.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.