Для курців і некурців

Про обмеження місць куріння тютюнових виробів

Куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів забороняється у таких місцях:

       – Ліфти і таксофони; заклади охорони здоров’я, навчальні заклади; спортивні і фізкультурно-оздоровчі споруди та заклади фізичної культури і спорту; під’їзди жилих будинків; у підземних переходах; у транспорті загального користування; у ресторанах,  їдальнях і кав’ярнях; у закладах культурного призначення; в органах державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установах; на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

       Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів також: на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності; в готелях, кемпінгах, гуртожитках тощо; в аеропортах і на вокзалах.

       Власник, уповноважені ним особи або орендарі відповідних споруд чи приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна площа яких не має перевищувати 10 відсотків загальної площі відповідної споруди чи приміщення, обладнані витяжною  вентиляцією  чи іншими засобами для видалення тютюнового  диму,  а  також  розмістити  наочну   інформацію   про розташування  таких  місць  та  про шкоду,  якої завдає здоров’ю людини куріння.

      Про все це йдеться у Законі №4844-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів», підписаного 13 червня 2012 року Президентом України В. Януковичем

      Відповідно до абзацу третього статті 13 Закону України  «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого пливу на здоров’я населення» (із змінами)  на підприємствах (організаціях) громадського  харчування  для осіб,  які не курять,  відводиться не менше ніж половина площі цих громадських  місць,  розміщеної  так,  щоби тютюновий дим не поширювався на цю територію.

      У готелях та інших місцях тимчасового розміщення громадян для осіб, які не курять, відводиться не менше ніж 50 відсотків номерів цих готелів та (або) місць розміщення.

Ірина НІМІЖАН, начальник відділу реєстрації нормативно-правових актів, систематизації законодавства, правової роботи та освіти ГУ юстиції у Чернівецькій області   

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *