Про те, як боротися з повенями, буковинцям розповідали експерти з Німеччини, Франції, Нідерландів і Румунії
Транскордонний проект «Підвищення безпеки життєдіяльності населення в долині річки Прут», який нині реалізується на Буковині, фінансує Європейський Союз у рамках спільної операційної програми Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007-2013 роки. Чергова міжнародна науково-практична конференція проекту відбулася цими днями в туристично-розважальному комплексі «Сонячна долина» (с. Бояни на Новоселиччині).
Головне завдання проекту – взяти під контроль стихійні лиха, підвищити безпеку життєдіяльності населення, а також бути готовим до екстрених випадків, зокрема, паводків, які трапляються на річці Прут у прикордонних районах України (Новоселицький район), Румунії (Ботошанський район) та Республіки Молдови (район Фалешть) доволі часто.
Активну участь брали в обговоренні проблеми експерти з Німеччини, Франції, Нідерландів і Румунії, які ділилися з гостями конференції досвідом своїх країн у сфері управління водними ресурсами та запобігання паводкам.
Як зазначила керівник проекту Світлана СКРИКУЛЯК, в його рамках планується створення 18 інформаційних пунктів із тренованими волонтерськими бригадами в районі Прутської зони. Та спочатку відбудуться навчання волонтерів зовнішніми експертами Департаменту Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів та Департаменту з охорони навколишнього середовища.
Наслідком впровадження проекту стане також щорічний Міжнародний фестиваль волонтерських бригад.
Руслан КОЗЛОВ, «Версії»