А ми, його місцеві учасники?
«Інформаційна система безпеки дорожнього руху» – проект, який Чернівецька обласна громадська організація «Буковинська агенція регіонального розвитку» здійснює у партнерстві з Чернівецькою міськрадою в рамках Програми транскордонного співробітництва «Румунія-Україна-Республіка Молдова».
Триватиме проект до 23 червня 2015 року. Складається він з різних заходів – дослідницьких, практичних, роз’яснювальних – сучасних за змістом, формою й засобами проведення. Практична частина проекту передбачає придбання та установлення відеокамер спостереження дорожнього руху на найбільш напружених ділянках нашого міста.
Одна зі складових проекту – інформаційна кампанія «Будьмо відповідальні на дорогах». Її мета – виховувати не тільки у водіїв, але й у пішоходів розуміння того, що ми всі є учасниками дорожнього руху, тож його безпека залежить від кожного з нас.
Найбільш вразливими – бо найменш обережними – учасниками дорожнього руху є діти. Тож робота починається від дошкільнят і до старших школярів та студентів. Усі учасники дорожнього руху умовно поділені на 4 категорії для більш конкретної та адресної роботи. Так, до Міжнародного дня захисту дітей активісти й волонтери агенції зібрали дошкільнят і школярів молодших класів маленькими групками та розпитали їх про те, що вони знають про безпеку руху. Знання перевірялися у формі розгадування загадок. Якщо діти давали неправильні відповіді, їх одразу поправляли – так у грі формувалися правильні знання. До речі, у такій грі дуже просто з’ясовується, чи займаються з дітьми на ці теми батьки, вчителі, вихователі дитсадків. На закінчення акції діти отримали маленькі подарунки – книжечки-розмальовки із правилами поведінки на дорогах та настільні ігри.
У наступних циклах інформкампанії буде проведений конкурс малюнків на асфальті про правила дорожнього руху, де діти проявлять не лише знання теми, але й фантазію й творчі здібності. А старших школярів залучать до гри в сучасній і цікавій для молоді формі флешмобу.
Велосипедисти будь-якого віку також у колі нашої уваги. Ця робота дуже актуальна. Бо коли у рамках Велодня, який цього літа відбувся в Чернівцях, ми провели вікторину з правил поведінки велосипедистів на дорогах, то лише один – з майже двох десятків учасників! – правильно відповів на усі п’ять запитань. Виходить, що і діти, і дорослі сідають на велосипед і вливаються в дорожній рух, здебільшого не маючи уяви про безпечну поведінку. Це спонукало нас організувати у Чернівцях Школу правил дорожнього руху для велосипедистів. Перший тренінг відбувся у липні. До його проведення залучалися фахові інструктори найавторитетнішої в місті Чернівецької автошколи Всеукраїнської спілки автомобілістів. У теоретичній частині вивчалися правила дорожнього руху та дорожні знаки. А потім аналізувалися конкретні вулиці та перехрестя міста для визначення того, як велосипедист повинен їх правильно проїжджати.
– У цьому напрямку працюватимемо й далі, – каже керівник інформаційної кампанії Тетяна ЛЕБУХОРСЬКА. – За домовленістю з керівництвом шкіл проведемо спеціальні уроки з правил дорожнього руху. Маємо попередню домовленість з інспекторами ДАІ. Сподіваємось, наша робота підвищить безпеку дорожнього руху.
Бюджет українських партнерів проекту становить понад 76 тис. євро (825 тис грн.), з яких більше 68 тис. євро (743 тис. грн.) будуть профінансовані Євросоюзом.
За додатковою інформацією звертайтеся до менеджера з комунікацій Буковинської агенції регіонального розвитку Тетяни Лебухорської за тел. (0372) 55-26-04 або на е-mail: tetiana.lebukhorska@bard.cv.ua.