Сьогодні, 27 червня, у чернівчанина Олега Любківського день народження.
Олег Любківський – художник і графік, автор концептуальних творів,
які концентрують образ Чернівців у контексті загальноєвропейської культури.
Член Національної спілки художників України з 1988 року.
Персональні виставки:
– Національний художній музей України (2000)
– Києво-Могилянська академія (20001/2003)
– Landesbildungscentrum (Цель/Австрія 2003)
– Baltic Academia ( Любек/Німеччина 2007)
– Galerie Museum Synagoge (Гробціг/Німеччина 2010)
– Фестиваль BrunoForever (Люблін/Польща 2011)
– Universite de Strasbourg (Страсбург/Франція 2012)
– V Міжнародний фестиваль Бруно Шульца (Дрогобич/Україна 2012)
– Galerie Maison 44 (Базель/ Швейцарія 2012)
– Galerie MKZ ( Цюріх/Швейцарія 2012)
– Львівської національна галерея мистецтв (Львів/Україна 2013)
У 2010 Кронпринц Отто фон Габсбург відзначали Олега Любківського медаллю «Signum Memoriae» за внесок у збереження європейської культурної спадщини.
Ця нагорода, напевно, для художника найцініше визнання його мистецької сповіді. Чинити опір – шлях відчайдушних, незалежних та сильних людей. Майже без сподівання на порозуміння… Бо картини Олега Любківського акумулюють духовну міць.
Майже кожній людині знайоме відчуття, коли дуже хочеться затриматись у часі, його певному настрої, події або явищі, особливо, коли ми знаємо, що воно іде від нас назавжди й безповоротно
Так іде від нас унікальна атмосфера нашого міста, разом із своїм часом та відповідною йому рідкісною матеріальною культурою, що за збігом історичних обставин безпечно сформувався в контексті «золотого століття».
Олег Любківський
С Днём рождения, Мастер!
Современная цивилизация заточена под массовую штамповку и под идиотов, которые это всё жуют, поэтому таким, как ты, не может быть в современном мире легко.
Хорошо, что ещё существуют такие художники, как ты!
И хорошо, что окружающий тебя мир состоит не только из идиотов.
Удачи тебе в новом году! – поздоровив на Facebook художника його київський товариш Ігор Гурчик, координатор ГО «НАША ЗЕМЛЯ».
(Може і не зовсім урочисто, як у день народження, але така дійсність… Та й до “Шахівниці Странника” треба готуватися…)
Від нас іде шляхетна легенда, реальний міф, які залишили нам на пам’ять про себе європейські вулиці та надійні стіни покинутих будинків, що досі міцно
тримаються один за одного.Цей процес можна уповільнити тільки всупереч невблаганним законам земного тяжіння, і продовжити його життя хоча б у нашій уяві – лише тим особливим способом, що під силу тільки одному мистецтву.
Олег Любківський
Зараз багато говорять про спадщину ЮНЕСКО, адже статус об’єкта Світової спадщини дає певні переваги: додаткові гарантії збереження і цілісності унікальних природних і культурних комплексів, підвищує престиж територій і установ, які ними опікуються, сприяє популяризації, сприяє організації моніторингу і контролю за станом збереження природних і культурних об’єктів тощо. Багато слів, багато обіцянок, багато надій…
Мистецтво Олега Любківського має свій унікальний статут і критерії, свої шляхи, кордони, час, у якому гордовито постають образи минулого, перетворившись на героїв у вишуканих картинах. Це спосіб буття і вони – не жертви, бо криза – в нас самих, в суспільстві, якому дістався безцінний спадок. Не знаю, чи збереже цей спадок ЮНЕСКО…
Достеменно, Олег Любківський зробив свій виклик і часу, і його тяжінню…
Це єдина доступна нам можливість затримати час, слід того особливого чернівецького часу, в якому жили не схожі на нас наші предки, і тепер, волею випадку, продовжуємо жити і ми.
Автор написав ці рядки ще у 2003 році і лишається вірним лицарем Міста…
Приєднуюсь до щирих побажань Олегу Любківському на Facebook від його друзів з Польщі, Австрії, України, Німеччини, Ізраїля, Росії…
Тетяна Спориніна, “Версії”,
фото автора і SergyiS.
Дякую Олегу Любківському за надані фото картин.
Думок на тему “Всупереч невблаганним законам земного тяжіння…”
Присоединяемся к поздравлениям и пожеланиям творческих успехов и вдохновения художнику!