Родзинкою свята цього річ стали вівчарі з Гути у волохатих кожухах-гунях та їхня карпатська вівчарка Дік. Бачите дивну дерев’яшку на її шиї? Це знак для кожного, що пес має господаря!
У Красноїльську вже втретє святково провели вівчарів на літування. Що й казати – цьогорічне свято відвідали близько 10 тисяч гостей! Тим паче, що добиратися сюди набагато ближче, аніж до Путили, та й дороги на Сторожинеччині відчутно кращі, аніж в інших районах. Красноїльчани ж гостей зустріли численними наметами з вишиванками та різноманітними сувенірами, велетенським парком атракціонів, безліччю смачних наїдків.
Не оминули красноїльське свято й високі гості. Так, в одному з гостинних селянських наметів з губернатором краю Михайлом Папієвим поділилися не тільки в’язальницькими секретами, але й дали поколихати в автентичній люльці дворічного буцика-карапузика.
– Красноїльськ, нарівні з Путилою, стає другим центром полонинського вівчарства в нашому регіоні, – дипломатично відзначив Михайло Папієв.
Бо насправді тутешній вихід на полонину вже вкотре перевершив путильських конкурентів – і за організацією дійства, і за насиченістю культурно-розважальної програми.
Що за карпатське свято – без ватага, запалення ватри та веселих хороводів?
Довкола широчезної полонинської сцени постійно юрмилися люди. Зокрема, своїми виступами «запалював» усіх «Лісапєтний батальйон» Наталії Фаліон, який нещодавно виграв конкурс «Україна має талант-5».
А ще на фестивалі унікальну колекцію автентичних народних строїв Сторожинеччини представив заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк. До речі, більшість відвідувачів свята приїхали до Красноїльська у вишиванках!
Ігор КОНСТАНТИНЮК, «Версії», фото автора