Для українських мігрантів у Чехії створили додаток «Smart Migration»

Віднині в один клік можна отримати усі види консультацій та інформації, які необхідні для українських мігрантів у Чехії! Адже сьогодні серед мільйонів українців, які внаслідок війни опинилися в різних країнах Європи, сотні тисяч мігрували до Чеської Республіки. Саме для їхніх потреб і створено новий мобільний додаток.

Навіть не треба пояснювати, наскільки це важливо для людей, які опинилися за межами своєї країни і шукають надійне джерело інформації, де можна дізнатися про можливості для проживання, навчання, праці, легалізації тощо. Адже зазвичай пошук такої інформації забирає багато часу, безліч неперевірених джерел додають невпевненості людині, яка щойно переїхала або планує переїхати до нової країни. Натомість автори проєкту «Smart Migration» знайшли вихід!

І саме цьому буде присвячена презентація проекту, яка відбудеться для всіх охочих онлайн о 17:00 за київським часом 13 травня нинішньої п’ятниці.

«Я радий, що українська діаспора Чехії долучилася до розробки додатка «Smart Migration», який сьогодні виявився надзвичайно потрібним. Вважаю, що таку ініціативу варто поширювати й на інші країни. Тож наш захід стане не лише майданчиком для презентації, але й діалогу щодо майбутніх схожих проєктів, спрямованих на допомогу українцям за кордоном», – зазначив Богдан Райчинець, Голова ГО «Українська ініціатива в Чехії» та Голова Європейського Конґресу Українців.

Організаторами заходу є Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», ГО «Українська ініціатива в Чехії», Європейський Конґрес Українців. Їхні партнери – Міністерство праці та соціальних справ Чеської Республіки, Світова Федерація Українських Жіночих Організацій.

Під час презентації мова йтиме про основні функції додатка; переваги, які для мігрантів відкриває Smart Migration; чатбот для українських мігрантів та про джерела, звідки Smart Migration бере надійну інформацію для українців.

Новий мобільний додаток покликаний допомогти українцям зорієнтуватися після приїзду до Чехії та розв’язати проблеми працевлаштування, освіти, охорони здоров’я, житла тощо. Запити на пошук інформації, яка цікавить, можна буде знайти за допомогою чату віртуального помічника.

По суті, створено модель, яку можуть застосовувати в різних країнах світу з великою кількістю емігрантів з України.

Додаток розробили науковці Університету Менделя (м. Брно, Чехія) за участю ГО «Українська ініціатива в Чехії». На запрошення розробників науковці МІОКу виконали тестування та надали експертну оцінку цьому додатку. На сьогодні Міністерство праці та соціальних справ Чеської Республіки запускає додаток у дію та береться його адмініструвати.

Зареєструватися на подію можна за покликанням: https://forms.gle/RnSvoAGymvJ1r79g6

У разі виникнення додаткових запитань просимо писати на електронну адресу: conference@miok.lviv.ua

https://www.facebook.com/events/365656772251045

 

Довідково: Проєкт створений за фінансування Агенції Технологій Чеської Республіки (Techology Agency of the Czech Republic), співфінансування Університету Менделя (Mendal University) та Університету Метрополітен у Празі (Metropolitan University, Prague).

Оператором мобільного додатка «Smart Migration» є Міністерство праці та соціальних справ. Мобільний додаток призначений іноземцям, які проживають у Чеській Республіці, та містить важливу інформацію про побутові справи й працевлаштування. Мобільний додаток є винятково інформаційним і використовується для орієнтації іноземців у чеському середовищі. Міністерство праці та соціальних справ не несе відповідальності за використання даних або інформацій у цьому мобільному додатку.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *