Пенсійний фонд – підприємцям-спрощенцям

17 липня 2010 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до законів України «Про державний бюджет України на 2010 рік» та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 8 липня 2010 р. № 2461 («Голос України», №131 від 17.07.2010).

Відповідно до зазначеного Закону, фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, зобов’язані сплачувати страхові внески в розмірі, який визначається ними самостійно.

При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, від якої сплачуються страхові внески.

Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати у 2010 році, мінімальний страховий внесок для зазначених осіб становить у: * липні – вересні – 294,82 грн; * жовтні – листопаді – 301,12 грн; грудні – 306,10 грн.

Сплата страхових внесків, тобто доплата до зазнаних сум з урахуванням відрахувань від фіксованого податку в 10% або від єдиного – 42%, здійснюється у строки, визначені ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», щоквартально, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу, а саме: * за липень-вересень 2010 року – до 20 жовтня 2010 року; * за жовтень-грудень 2010 року – до 20 січня 2011 року.

Наприклад, якщо сума єдиного податку становить 100,0 грн, то до Пенсійного фонду надходить 42% від цієї суми – 42,0 грн. Отже, підприємцю необхідно доплатити: 294,82-42,0=252,82 грн. Розмір мінімальної зарплати змінюється протягом року, разом з нею змінюється і розмір мінімального страхового внеску. Оскільки на сьогодні максимальний розмір, з якого справляються страхові внески, становить 13320 грн, щомісячна сума самостійно визначеного страхового внеску, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, не може перевищувати 4422,24 грн.

Враховуючи те, що, згідно із законодавством, мінімальний розмір страхового внеску встановлено на календарний місяць, а також те, що страховий стаж особам для призначення пенсії обчислюється в місяцях, сплату страхових внесків за липень 2010 року рекомендується здійснювати в розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Платникам, які не сплатять страхових внесків у визначені терміни, надсилається розрахунок сум, які підлягають сплаті за квартал з урахуванням частини сум єдиного або фіксованого податків разом з вимогою про їх сплату.

Суми несплачених страхових внесків стягуються у порядку, встановленому ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»..

За підсумками року зазначені особи подають до органів Пенсійного фонду за місцем взяття на облік звіт (до 1 квітня наступного за звітним року), за формою, визначеною додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 5 листопада 2009 № 26-1.

З метою зменшення фінансового навантаження при сплаті страхових внесків раз на квартал рекомендується зазначену доплату проводити щомісячно.

Сплата внесків здійснюється на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в установах ВАТ «Державний ощадний банк України», на які зараховується частина єдиного та фіксованого податків, за місцем реєстрації цих осіб як суб’єктів підприємницької діяльності. Реквізити цих рахунків можна отримати в органах Пенсійного фонду або в банківській установі при оформленні платіжних документів.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Думок на тему “Пенсійний фонд – підприємцям-спрощенцям”