Лекція: навчання чи засіб заробітку?!!

або Міністри теж їздять на гастролі

До редакції нашої газети звернулися студенти-медики з проханням прослухати разом із ними онлайн-лекцію, яку вони мали відвідати примусово. Я ж вирішила прийти: може й справді цікава лекція буде.

Та Ігор Геруш, проректор з науково-педагогічної роботи, не надто привітно зустрів мене, а деталі порадив дізнатися у ректора.  

У розпал екзаменаційної сесії молодим медикам, майбутнім спеціалістам і викладачам Буковинського медичного державного університету читала публічну лекцію під назвою «Трансплантологія в Україні – етичні та нормативно-правові аспекти» сама Раїса БОГАТИРЬОВА, міністр охорони здоров’я України. Тільки не подумайте, що п. Богатирьова приїхала до нашого міста: всі охочі та не дуже дивилися цю лекцію онлайн.

Студенти у білих халатах і шапочках, сиділи, як один, рівненько та «уважно» слухали, лектора. З усіх боків чулися невдоволені зітхання Як наголосив один з присутніх на лекції студентів (прізвище своє просив не називати), усе це вони давно вже чули від власних викладачів. Як на мене, звучали загальновідомі, навіть мені, речі. А задля цього відірвали від занять та іспитів. Як сказала одна студентка, до лекції вона байдуже ставилася до Богатирьової, але після того, як довелося до восьмої години вечора складати модуль, пані міністр її дратує.

Хоча ректор університету Тарас Бойчук, запевнив, що такого не може бути, бо так допізна могли складати тільки відпрацювання, а не модулі. Утім відпрацьовувати пропущені через Богатирьову теми все ж таки доведеться. До речі, у цій вимозі викладачів теж міститься скритий протест проти такого гаяння навчального часу, хоча не студенти в цьому винні.

…У щорічних деклараціях найвищих посадовців України зазначаються мільйонні прибутки від книг і… лекцій. Навколо авторства таких книг час від часу спалахують скандали. До слова, прочитана на всю Україну онлайн лекція теж, мабуть, зараховуватиметься окремо в кожному виші.

Лідія КИРИЛЮК, «Версії»

14 responses on Лекція: навчання чи засіб заробітку?!!

 1. Шановна пані Кирилюк!
  Як часто інші Міністри читають он-лайн лекції для студентів? Що поганого в тому, що для студентів медичних ВНЗ профільний Міністр доносить інформацію на актуальні медичні проблеми? Чи Ви вважаєте, що в Україні відсутні проблеми в сфері трансплантології?
  Ймовірно, Ви є визнаним фахівцем з проблем трансплантології, якщо для Вас звучали загальновідомі речі. Проте необхідно бути фахівцем перш за все у СВОЇЙ справі!!!
  Навіщо вводити в оману і так нечисленних читачів Вашої газети щодо заробітку на он-лайн лекції?
  Рекомендую Вашому головному редактору раз на місяць читати лекцію “Журналістика на Буковині – аспекти об’єктивності та професіоналізму”.

 2. Напевне, журналістам даної газети інша форма привітання з професійним святом медичних працівників невідома. Стиль бульварний і нецікавий. Прикро!!!

 3. Дивно та смішно читати “байки” людини, яка далека від профілю прочитаної лекції. Про що можна говорити, коли людина “псевдо-фахівець” коментує спеціалізовану проблему, та в той же час робить граматичні та пунктуаційні помилки у своїй статті… журналіст, та і адміністрація газети, намагається такими публікаціями підняти рейтинг. Та шкода, що вони не усвідомлюють, що таким чином переводять свою газету у категорію “ЖОВТОЇ ПРЕСИ…”

 4. Відповідаю спочатку вам, siresa: на актуальні медичні проблеми? ха-ха-ха…мені дуже прикро,якщо в нашій Україні такі “медики”, які до цього часу не знають загальновідому інформацію…в Україні не відсутні проблеми в трансплантології! Але, на жаль, пані Богатирьова не висвітлила ЖОДНОЇ! Вона взагалі не говорила на рахунок наших проблем. І вам, я рекомендую читати медичні книги і починати з вступу чи передмови (на лекції якраз і були висвітлені основні питання, які розглядала пані міністр )
  тепер до вас ROZMA, в цій статті написана чиста правда…якщо ви такий фахівець по граматиці, і з прочитаного коментара роблю висновок, що “ніякий медик”змінюйте професію.

 5. ROZMA, а ви для якої газети пишете шановний(а)? Якийсь нездоровий інтерес до кваліфікації автора статті ;-).

 6. vīrietis’у
  “Вона взагалі не говорила на рахунок наших проблем”. У Вас є особисті проблеми з трансплантологією? Судячи з Ваших коментарів та висновків щодо медичної кваліфікації Міністра та дописувачів, у Вас проблеми не тільки з цією галуззю медицини, але й з іншими. Як правило, такі “фахівці” самостійно до лікаря не звертаються – родичі приводять…

 7. Проблема трансплантології надто гостро стоїть в Україні, щоб про неї не говорити – дуже багато пацієнтів потребують трансплантації органів. У світі такі лекції читаються не лише для медиків, а й для звичайних громадян. І ми також вже давно чекаємо змін в цій галузі. Тому, на мою думку, потрібна далеко не одна така лекція і міністру слід тільки подякувати, а не критикувати.

 8. siresi: Дякувати Богові, проблем в мене взагалі немає!!! А до таких лікарів, як ви (судячи з ваших коментарів)я не хочу, щоб і родичі приводили…а то такі не лічать, а тільки калічать!

 9. Шановна пані Лідіє, переглянула ваші публікації і знайшла багато матеріалів (хороших матеріалів), які ви зробили спільно з лікарями, викладачами. ДУЖЕ ПРИКРО, ЩО В ПЕРЕДДЕНЬ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА ВИ НАС ТАК ОБЛИВАЄТЕ БРУДОМ.
  У статті ви виступаєте проти міністерства, проте у коментарях чітко видно,що ви скерували своє “гостре перо” проти медиків загалом і дозволяєте собі лаяти всіх лікарів. Маю сподівання, що виною тому ваш молодий вік, і ви зрозумієте пізніше, що не можна всіх “під одну копірку”.
  Щасти вам.

 10. Встидалиси би! Так ту злодійку з унітазом за 500 баксів захищаєте, ніби вона з вами ділиться! Чи таки ділиться???

 11. “Vīrietis”, ідіть к “дохторям”! Обов’язково поговоріть про унітаз про 500 баксів…

 12. siresa, краще к дохторям…а про унітаз поговоріть з сантехніком ;)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *