Чому не співають дрозди

Чернівцям чисте повітря вже не потрібне?

1 березня дроздик радісно виспівував на гілці, вимощуючи гніздечко на дереві навпроти міської ради. Пара пташок по черзі носила до гнізда сухі травинки, корінці й «штукатурила» своє помешкання глиною, землею, змішаною зі шматочками моху та сухого листя. Першу кладку міські дрозди роблять уже в кінці березня. Та за день, 3 березня, прийшла біда: люди перетворили липи на Центральній площі на голі довбні, обрізавши вщент гілля. Гніздо дроздів упало на землю й розлетілося на маленькі шматочки.

rogulizm082 квітня на площі побачила у траві знайомого дрозда. Я його впізнала, як і він мене, бо постійно до того підгодовувала цю сімейку. Пташка вже не співала на гілці, бо на деревах не було гілок.  Вона сумно блукала біля стовбура дерева, де місяць назад радісно будувала родинне гніздечко. Самочка дрозда знову збирала сухе гілля, шматочки землі, щоби десь побудувати нове гніздечко. Вони дуже поспішали…
Ми зустрілися поглядом… Німий докір…

Пробачте, дрозди, людей, якщо можете…

Тиша тепер і на вул. Українській, де з дерев у черговий раз зробили потвори-довбні. Скільки зусиль потрібно їм тепер, щоби вигнати нові гілочки, де зможуть розпустилися листочки. Комусь чисте повітря у центрі Чернівців, мабуть, не подобається…

Як на мене, з таким тихим винищенням дерев треба боротися. І найперше завдання влади – прийняти рішення про те, що замість спиляного чи всохлого дерева зобов’язані висадити інше.

kas04«Для дерева в сучасних міських умовах спилювання всіх гілок — це жахливий стрес. Таке дерево схильне до інфекційних захворювань, через рани проникають грибкові інфекції, корінь втрачає життєві сили. Поступово таке дерево просто вмирає. Крім того, втрачається естетичний вигляд насаджень. Кроноване дерево слабшає, збільшується ризик падіння гілок. Після обрізання гілки легко відділяються від ствола. У рази зменшується фільтрація повітря», – попереджає Вадим МАНЮК, кандидат біологічних наук, доцент кафедри фізичної географії Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара

 

Довідка: Кронування – це зняття крони дерева, тобто його маківки, але аж ніяк не повне обрубування гілок.
Тетяна СПОРИНІНА

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *