Чому Білорусь – кістка у горлі демократії: Дивіться і думайте, слухайте й аналізуйте

І не роз’єднуйте ці процеси, щоби не пошитися у дурні. Як тепер модно казати, щоби не стати лохом. Бо, як правило, інформаційна обгортка – констатація того, що пропонується глядачеві, слухачеві й читачеві – одразу ж стає його власною думкою. Чому? Бо практична філософія – вміння за інформацією побачити причини явища, а потім порівняти їх з іншими подіями – більшості громадян не доступна. Цьому, на жаль, ніде не вчать – ні у школі, ні у виші. Мабуть, це комусь-таки вигідно.

Лакмусовим папірцем є топ-новини, себто те, про що всі говорять. Ну, хоча б поганий Лукашенко, який утискує демократію та розганяє демонстрантів. Нагадаю лише, що іноземні спостерігачі на останніх президентських виборах у цій пострадягській країні були присутні навіть під час підрахунку голосів. Однак світ обурився диктаторськими замашками білоруського бацька, який розігнав мирну демонстрацію, що камінням закидувала будинок уряду.

Пропустимо поки повз вуха те, що мирна демонстрація кидалася камінням. У мене інше запитання: чому ніхто не виступав проти Саркозі чи Берлусконі? Адже у Франції та Італії розганяли невдоволених значно суворішими методами, аніж білоруські охоронці правопорядку. Принаймні, Олександр Григорович не поливав узимку демонстрантів водою із брандспойтів, як це відбувалося у європейських столицях.

Чому ж усі сварять тільки Лукашенка? Чому Білорусь дратує не тільки Росію, а й Європу та Америку? Невже тому, що там люди живуть по-людськи? І що там немає олігархів та злидарів?

До речі, у коментарі журналіста українського національного радіо, який понад 10 років мешкає у Мінську, прозвучало виправдально, мовляв, білоруси – не українці. Їм байдуже, що ними керує диктатор. Головне для них – робота й житло. Та щоби рівень і стандарти життя постійно зростали. Отакої! Ну хочуть люди жити по-людськи! І хіба не саме таким має бути завдання нормальної народної влади?

А що натомість мають українці? Олігархів, які святкують своє 50-річчя на фешенебельному французькому курорті за 5 млн. євро. Така «скромність» вразила навіть Європу.

Та мені кортить дізнатися про інше: яким чином Пінчук заробив такі шалені кошти за неповних 20 років незалежності України? Адже до 1991-го він не був ні мільйонером, ні мільярдером. Ні науковцем, чиї революційні відкриття змінюють життя людсьва, ні автором геніальних творів живопису, літератури, музики чи архітектури.

Яким де чином левова частка національних багатств держави опинилася в його руках і руках іще кількох можновладців? І це тоді, коли ми, пересічні українці, не маємо можливості при потребі вилікувати від важкої хвороби свою дитину.

Недарма ж у нашій області щомісяця 19 числа Фонд «Подаруй дитині життя» збирає гроші на лікування хворих на рак і лейкемію маленьких буковинців. Держава, як відомо, не виділяє для цього коштів. А один курс лікування потребує понад 100 тис. грн. Тим часом рідні олігархи гуляють один вечір на 5 млн. Скільком дітям ці гроші могли б врятувати життя?

А в Білорусі, до речі, всі маленькі, втім, як і великі, недужі лікуються виключно за рахунок держави. У нормальному суспільстві саме так є і має бути.

Тож, поклавши руку на серце, кого варто ганьбити? І чим же тоді нам не догодив Лукашенко? Може, саме цим?..

Людмила ЧЕРЕДАРИК

27 responses on Чому Білорусь – кістка у горлі демократії: Дивіться і думайте, слухайте й аналізуйте

 1. Мені ( поклавши руку на серце , теж іноді Бацька подобається, АЛЕ…п Людмило , в Італії НЕ СКЛАДАЮТЬ списки РОДИЧІВ демонстрантів. В Італії НЕ ПРОПАДАЮТЬ опозиційні журналісти , котрі перед цим безуспішно пробують ДОКРИЧАТИСЬ до прокуратури. Щодо святкуваня за 5 лимонів, то це ЖЛОБСТВО. Таке саме , як і РОЗДУВАННЯ цього факту в мас-медіа.Це, шановна НАСЛІДОК. А не ” причина”. Причину ми усі добре знаємо і розуміємо. Ніякими соціальними благами не можна виправдати поліцейську державу та абсолютну владу однієї людини над цлим народом. Пам”ятаю одну країну в котрій з ранку до вечора показували як “лідер” за народ печеться. Звали його Николає Чаушеску….
  ps/ А лікуваня в Білорусі таки справді безплатне…правда.

 2. Маріоне́тка ( з іт. Marionnette) – лялька, яку приводить у рух за допомогою ниток, шнурів актор-ляльковод, схований від глядача.

  З «білоруського досьє» Wikileaks :
  Йде мова про травень 2008 року, коли знову не відбулася неформальна зустріч президентів України і Білорусі. Переклад я знайшла російською.

  КОНФИДЕНЦИАЛЬНО КИЕВ 000955 SIPDIS DEPT ALSO FOR EUR/UMB E.O. 12958: СРОК СЕКРЕТН: 05/20/2018 TAGS: PHUM, PREL, PBTS, PINR, BO, UP ТЕМА: УКРАИНА: ВОЗВРАЩЕНИЕ К МЫСЛЯМ О ВОВЛЕЧЕНИИ БЕЛОРУССИИ REF: A. 07 КИЕВ 654 B. 07 КИЕВ 478 Кем поставлен гриф: Посол по причинам: 1.4 (b,d).
  1. (C – конфиденциально) Аннотация

  В ходе бесед с министром иностранных дел Огрызко 18 мая и советником президента по внешнеполитическим вопросам (зам. главы секретариата президента ) Чалым 20 мая посол высказался решительно против планов провести «неформальную» встречу президента Украины Ющенко с президентом Белоруссии Лукашенко. Посол подчеркнул, что для Украины возможные выгоды окажутся перечеркнуты тем фактом, что от встречи с Ющенко, чьи заслуги в деле проведения демократических реформ на Украине признаны во всем мире, выиграет главным образом Лукашенко, который использует ее для подтверждения своей легитимности. Он также предупредил, что США публично осудят проведение такой встречи, в какой бы из столиц она ни состоялась. Эта последняя инициатива повторяет аналогичную попытку, также инициированную Чалым и с теми же аргументами чуть больше года назад (см. наши донесения).

  6. (SBU) Обоим собеседникам посол выразил решительное неприятие предложения (о встрече), подчеркнув, что изоляция Лукашенко углубляется, а на фоне последних шагов Беларуси по выдавливанию из Минска дипломатов США время для встречи выбрано совсем уж неудачно. Любая встреча, где бы они ни состоялась, лишь придаст легитимности Лукашенко и США публично осудят такую встречу, будь то в одной столице или в другой.

  Але навіть і без скандальних текстів Wikileaks смикання заокеанських кукловодів відчувається і бачиться навіть і в амфітеатрі, а не тільки у партері. І постійно :(

 3. Відносно Ніколає(ї) Чаушеску. І ще про деяких “маріонеток”.
  Про Чаушеску ми знаємо, що « у 1989 році у Румунії сталася народна революція у результаті якої 25 грудня 1989 року комуністичний диктатор Ніколаї Чаушеску був страчений разом зі своєю дружиною Єленою Чаушеску.»

  Ми вдома давно виписуємо газету «Киевский ТелеграфЪ». Досить своєрідна газета, де публікують багато історичного матеріалу про забутих і знаних постатей, про події, які чомусь інші ЗМІ обминають чи просто не звертають уваги.
  Звичайно, там більше політичних публікацій, але справа не в тому.
  Я звернула увагу на одну статтю про Чаушеску А. Багірова ( від 11 – 17 грудня 2009, №50 ) – «За что убили «гения Карпат». Лидеру социалистической Румынии мстили за неприятие «перестройки»» – http://telegrafua.com/500/history/10561/

  “Потому что Чаушеску во многих случаях осуждал внешнеполитические акции советского руководства, занимал самостоятельную позицию в международных вопросах. Так, Румыния отказалась поддерживать брежневско-сусловскую авантюру в Афганистане, а в 1968 году Бухарест заявил об отказе присоединиться к вводу войск Варшавского договора в Чехословакию. Чаушеску неоднократно подчеркивал, что акции Кремля в Праге и Кабуле приведут к дискредитации Советского Союза, обострят обстановку в мире и будут способствовать развитию антирусских и антисоветских настроений среди населения социалистических стран.
  Чаушеску решил стимулировать развитие связей не только с Западом, но и с теми социалистическими странами, которые открыто осуждали внутреннюю и внешнюю политику послесталинского руководства СССР и КПСС, — с Албанией, Китаем, Северной Кореей, а также с Югославией, странами Латинской Америки и Африки. Румыния стала активным участником Движения неприсоединения, хотя и не вышла из Варшавского договора и СЭВ, выдвигала самостоятельные внешнеполитические инициативы.

  В североамериканской и британской прессе в 1988—1989 годах подчеркивалось, что Чаушеску становится “проблемой для Запада и Горбачева”, что Румыния может сплотить все социалистические страны, противостоящие перестройке. Поэтому, мол, с “Чаушеску нужно что-то решать”…

  Я не буду передруковувати всю статтю.
  І не є прибічником згаданих лідерів.
  Али тим не менш факти про спотворення фактів (вибачте за тавтологію) причин його страти мають місце. І досить переконливі.

 4. Шановна ,НЕНАВИСТЬ румнів до цього генія Карпат була просто ВЕЛИЧЕЗНОЮ . В країні буквально ВСЕ було дефіцитом. Дозволялось “світити” ОДНОЧАСНО не більше однієї лампочки в домі ( квартирі), автомобілісти отримували 20 л бензину на місяць. Румуни були бідні як церковні миші.Весь світ бачив як ЙОГО СИНОК програвав мільйони в МОНАКО.. Це я все бачив на ВЛАСНІ ОЧІ. В самій Румінії. І тут теж ми це знали.. І ви мені зараз ЩОСЬ тут про ” заокеанських кукловодів” хочете ВТЮРИТИ ?? Розкажіть вже заодно про ” протоколи сіонські” … для переконливості ..:)))

 5. А ви що, забули наші 90 роки?
  Коли за 20 літрів бензину треба було стояти пів дня.
  І коли вечорами за графіком відключали світло…
  І талони на горівку пам’ятаєте?
  І всьому світові не було що робити, як слідкувати тільки за сином Чаушеску…
  Ми теж були бідні…
  Не було б втручання зовні, то навряд би сталася ця драма у Румунії…

  А кришити хліб у воду на Святий вечір? :) Навіть Мош Кречун сьобі цього не дозволяє.
  А що там у протоколі і з протоколами?
  При Столипіні було розслідування відносно “протоколів сіонських мудреців”.
  У Солженіцина теж згадуються про них у книзі “200 лет вместе”.
  А Солженіцину я вірю.
  Якщо треба, можу зачитати у автора. Книга в мене на полці є ))).

 6. Знаєте , може для вас це драма, а для мене “божа кара” за палаци побудовані в рахунок приниження народу. І ще – непоганий урок для ” теперішніх успішних”.. нагадування таке собі.
  А щодо наших 90 -стих то це просто різні речі. Вони економили на усьому , бо “синок” наробив боргів ..
  Щодо “протоколів” то це особисте , як до них відноситись. Тільки якраз тоді , здається,і було доведено їх ” заказний характер”..Взагалі , я розділяю думку англійців по питанню відсутності антисемітизму в Англії. Вони просто не ВВАЖАЮТЬ євреїв розумнішими за себе. Ось і весь рецепт. Щодо Солженіцина …я теж любив його колись. Нормальний чоловік. Багато чого відкрив світу …а що там у нього по ” протоколам ” ??? В студію …!

 7. Нехай нагадування. І це ж просто нагадування, а не урок.
  Але досить драматичний… досвід. Не їх…
  Про докази – «в студію». Точніше, протоколи.
  Я думаю, Ви обізнані в них спритніше, бо навіть покладаєтесь на думку мешканців Туманного Альбіону.
  А пані Людмила окреслила нашу розмову Білоруссю, тому повертаюсь туди. Без туману.
  Лукашенко не дає грабувати Білорусь ні європейським , ні американським «демократам». Що нажаль успішно відбувається в Украіні і навіть в Росії.
  Ось чому у цих «демократів» Бацька ходить в диктаторах.

 8. Знаєте, я дуже добре знаю що таке цей ” порядок”..в мене багато друзів там. Їм я вірю. Добрі дороги , майже безплатна медицина, багато роботи ( в радянському сенсі) ….це все добре. Але коли тебе викликають в ” органи” і безусий лейтенантик презирливо плює жвачкою в обличчя тому, хто в Афгані бачив смерть лицем в лице…Ніякий кусень хліба з маслом не замінить мені свободу вибору ЩО говорити , та КОМУ говорити. Так є. Про Вас не скажу. Ваша справа.І в диктаторах Бацька ходив та буде ходити. Аж поки його РЕЖИМ не буде зметений. Історією. Як згнив СРСР. тАКА моя думка. ( я ще маю право на неї ??) :))))

 9. Спор разгорелся не на шутку )))
  Действительно, что лучше?
  “Диктатура” Белоруссии со строгим контролем инакомыслящих, госчиновников, работающим производством, действующим сельским хозяйством, полным социальным обеспечением народа
  или
  “демократия” Украины со “свободой слова”, бесконтрольной, бессовесной, воровской властью, загубленым сельским хозяйством, разваленной промышленностью, социальными подачками.
  Но самая главная проблема и там и там отсутсвие:
  1)элиты общества (не путать с властью) способной принимать решения и нести за них и их последствия ответственность и моральную и материальную;
  2)гражданского общества способного на защиту своих интересов.
  Вот и приходится “бацьке” пахать и за элиту и за общество со всеми вытекающими оследствиями.
  А Украине повезло больше – нет ни диктатора, ни элиты, ни общества – зато “демократов” до хрена (правда и качество у них хреновое) и свобода “чириканья” есть!
  Ганьба диктатурі!
  Слава Україні! Героям Слава!

 10. Все “аргументы” приверженцев Батьки становятся ” пшиком” , когда пробуешь сравнить Белорусь с той же “Польшей” …Так что господа хорошие не надо один орган с пальцем путать…разные функции в оных. Мы ,по сравнению с каким -то “бантустаном “,сойдем за первый сорт.Особенно тешит КАК предыдуший оратор обрисовал сельское хозяйство в Белоруссии ….”неразваленное” . Ага …вы в глубинке, например, Гомельщины давно БЫВАЛИ ??? Те же ” кирзяки” и та же “телогреечка” …СССР -овские. “Защитнички режима” …тоже мне. Особенно потешил тезис о ” строгом контроле чиновников” …ага ..

 11. Уважаемый Александр!
  Изначально идет сравнение положения в Белоруси и в Украине. Так вот: единственная на сегодняшний день разница между этими странами, что Украина уже в “жопе”, а Беларусь там же будет после “падения диктатуры Лукашенко”.
  По поводу Гомельщины – зачем так напрягаться – достаточно поехать в села Одесской, Волынской, Житомирской, Черниговской и прочих областей – кирзаки и затрапезный вид селян обеспечен плюс заброшенные поля,фермы.
  По поводу “Польши” – предлагаю сравнить с Украиной (мне так просто проще – я в Украине живу). В этом случае “бантустаном” становимся мы и на “первый сорт” явно не тянем.
  Основная проблема “самопровозглашенных” и “самоназначенных” “демократов” – дефект зрения который я бы назвал “заграничной дальнозоркостью”. При этом:
  1. Очень хорошо и до мельчайших подробностей видны:
  А)достоинства Польши, США, Германии, Франции, Италии и т.п.
  Б)недостатки Белоруси, Российской федерации, КНДР, Венесуэлы и т.д.
  2. Абсолютно отсутствует способность сравнения их недостатков и достоинств с реалиями в Украине.
  И самое главное: не надо, как СССР, любой ценой своего счастья и процветания бороться за “счастье и процветание несчастных и обездоленных” других стран – давайте сделаем, Александр, счастливой и процветающей свою страну.
  А пока действительно – медицина и дороги в Белоруси и Польше лучше чем в Украине )))
  Лукашенко в таких “защитниках” как я, уважаемый Александр, не нуждается – он вполне успешно защищает и себя и свою страну.
  Да, Лукашенко – диктатор, но он в первую очередь – патриот Белоруси.
  А мы с вами, уважаемый Александр, на диктаторов не тянем и не факт что патриоты своей страны, но “свободой чириканья” тешусь – с чем себя и Вас поздравляю )))…ага…

 12. Что касается Бацьки , то какой он ” патриот” -время покажет . И если лет через 20 белорусы вспомнят его ДОБРЫМ словом, то значит Вы правы. Он действительно ЗАЩИЩАЛ Белоруссию…( только от чего ? ) …Что касаемо Украины ,то вынужден ( под давлением неопровержимых доводов) признать Вашу правоту. Во многом. Да, говорите “отсутствует способность сравнения их недостатков и достоинств с реалиями в Украине.”…Интересно. Тогда прокоментируйте пожалуйста тот факт , что белоруссы МАССОВО скупаются на Украине. Продуктами питания . Хорошо ? И сопоставим это с “сохраненным сельским хозяйством”…:)))
  Знаете, опухоль можно подшаманить,взбрызнуть духами, но рано или поздно она прорвет. Это касается и нас, конечно. Такие вот мысли ..еге.

 13. Сьогодні (і вчора) тут пригадувались і Румунія, і ось – Польща.
  Я ж хочу згадати і Німеччину.
  У нашому домі живе родина, де донька ( другий раз) вийшла заміж за німця. І такого, що його дідусь воював ще у війську Третього рейху. Родичі із сторони нареченого не дуже зраділи вибору нареченої українки, але така вже доля… У молодих росте гарний синок, наступного року він вже піде до школи. Кожного літа вони відпочивають в Чернівцях. Вона з сином – три місяці, а він – десь три тижні, наостанок.
  Машина (BMW) прогинається, коли вони вертаються додому ( тобто до Німеччини). Закрутки всього – від помідор, огірків, фруктів, перців. М’ясні вироби заховуються, приховуються, маскуються… Навіть олію везуть нашу. А ви говорите – білорусі ;)
  А тепер про «демократію».
  Сьогодні арештували Луценка.
  І справа не в арешті Луценка чи в допитах Тимошенко, а справа в нашому відношенню до всього, що відбувається. Бо якщо депутати при владі перед камерами, перед своїми виборцями, б’ють людей у ВР, то сьогодні у нашому домі нас ніхто не захистить.
  І саме така безкарність породжує диктатуру…
  І Архіпелаг ГУЛАГ пригадався… Напевно через згаданого раніше Солженіцина.

 14. …Уточню ….”справа в нашому НЕвідношенню до всього, що відбувається. ” . Історія таки піде по кругу …і хтось, можливо колись напише вже в ” круге втором” ….можливо це буде ПРО НАС. …Таня – + 5 ..!!!

 15. “Тогда прокоментируйте пожалуйста тот факт , что белоруссы МАССОВО скупаются на Украине. Продуктами питания . Хорошо ? И сопоставим это с «сохраненным сельским хозяйством»…:)))”

  Уважаемый Александр!
  Прокомментироать не могу – не владею информацией, но высказать свои соображения могу:
  если простые белорусы в состоянии МАССОВО пересекать границу Белоруси и Украины и МАССОВО скупаться в Украине, то значит у простых белорусов хватает денежных средств и на поездку в Украину и на МАССОВУЮ скупку в Украине, кроме того это характеризует их как очень рачительных хозяев, покупающих там где выгоднее.
  Но если Вы предоставите в мое распоряжение, хотя бы приблизельно, ассортимент скупаемых товаров, среднюю сумму одной закупки, количество белорусов приезжающих с целью скупки хотя бы за 2010 год – тогда я буду в состоянии и прокомментировать.

 16. Уважаемый Владимир ! ..Загляньте-ка (на досуге) на Калиновский рынок и увидите ” рачительных и богатых ” жителей процветающей Молдовы МОГУЩИХ ПОЗВОЛИТЬ себе ” шопинг” в Черновцах. У них же и можете изучить асортимент и среднюю сумму покупки …выводы сделаете сами. В хорошем состоянии. С большим удивлением. Что касается ” сябров” , то Гугл вас просветит …если сможет ,конечно . :)))

 17. “Что касается Бацьки , то какой он » патриот» -время покажет . И если лет через 20 белорусы вспомнят его ДОБРЫМ словом, то значит Вы правы. Он действительно ЗАЩИЩАЛ Белоруссию…( только от чего ?”

  Уважаемый Александр!
  Быть настоящим патриотом – очень неблагодарное занятие. Да и чем патриотизм померять, а тем более как и чем оценить… “ДОБРОЕ слово” – очень нестойкая валюта, тем более человеческое.

  Вспомним недалекое прошлое. Николай II – иначе как “кровавым” его в советских учебниках не именовали. При нем огнестрельное оружие было в свободной продаже, проблемы с продовольствим в Российской империи начались только с отменой большевиками товарно-денежных отношений и введеним карточек, русско-японскую войну он прекратил чтобы (по оценкам генштаба) не погибли еще 200 тысяч русских солдат и т.д. и т.п. А простые революционеры взяли и шлепнули его вместе со всей многочисленной семьей. И мы все вспоминали его “ДОБРЫМ словом” аж до 1991 года…Вот вам и еге и ага..

 18. Звичайно, Лукашенку ( з одним лісом і бараболею) важко добитися самозабезпеченої економіки. Але він прагне цього. А в нас – і ліс, і бараболя, і до бараболі, а живемо ми гірше.
  Тепер відносно ГУЛАГів. Сподіваюсь, що спогади про них лишаться тільки у книгах автора і не вийдуть, за «круг первый»…

 19. Уважаемый Александр!
  Уважаемая Татьяна!
  Нужно как-то умерить, хотя бы территориально, пределы нашей дискуссии. Все начиналось с Белоруси-Украины, а теперь приходится распыляться и на Польшу, и на Молдавию, и на Румынию, а там, гляди, и на интересы США посягнем. Не-е, ребята, я выхожу из игры – не хочу провоцировать Румынию – они и так не могут нам забыть северную Буковину )))

 20. Я з Вами, Володимир, погоджуюсь.
  І думаю, пані Людмила визначить остаточний меморандум без нот і заяв з боку будь-якої сторони чи то з півночі, чи то з півдня.
  А пан Олександр отримує сатисфакцію, яку заслуговує ;)

 21. Володя, ты Николашку -дурачка ( которій и НАЧАЛ войну) затронул и еще и приравнял его к Бацьке …а мне за ” распыление” читаешь ..ЧУДНО !!!
  Таня ! Бацька просто вміло користується ситуацією як всередині держави так і ” зовні”. Доячи Росію дешевими енергоносіями . Ось і все.Крім того всередині він тримає жорстку командну систему. Але перспектив там ніяких. Тупа стабільність. Що, для менталітету народу цілком підходить. До пори. Щодо Солженіцина…я би не був такий однозначний в прогнозах. Все може бути.

 22. Саша, не ограничивайте свой кругозор советскими учебниками по истории и агит-плакатами времен 1917-1991 годов! И тогда Вы узнаете что Николай II и “Николашка-дурачок” абсолютно разные люди.

  “Дивіться і думайте, слухайте й аналізуйте” – тогда и Вам, уважаемый Александр, будет счастье.

 23. Вот спасибо !….вот уважил…я так понял, вы принимаете точку зрения Русской православной церкви о “святости” сего деятеля ? Забавно….может и Ходынка родилась в воспаленном сознании социал-демократов ? И “бездарь” не ходила по лесу и не стреляла ВОРОН ?? ….( прочтите его ЛИЧНЫЕ дневники хоть для начала) . Потом как нибудь обсудим …учебники ..

 24. “…При нем плодились пороси,
  При нем ловились караси,
  И, в общем, было, что нам выпить-закусить.
  Ну, а потом его немножечко того…
  Тогда узнали мы всю правду про него!…”,-

  це Вам, Олександре, в якості сатисфакції.

 25. “”царь Николай издал манифест – Мертвым свободу -живых под арест. “” …актуально і сьогодні.

 26. Хочу подякувати усім учасникам дискусії.Мене надзвичайно порадувало те, що у нас поки що збереглися люди, які думають. Але нас дуже мало, панове! Тож щасти вам і з Новим роком!
  Ваша Людмила.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *