Бог піклується про кожну людину, а Уряд України – чомусь тільки про церкви

«Церква має нести тягарі, що несе її народ», – Блаженнійший Святослав  

Тільки Глава УГКЦ,  Блаженніший Святослав відреагував на суспільну дискусію, яка виникла внаслідок останніх рішень Кабінету Міністрів України про зміни тарифів за спожитий газ (Постанова №315 від 27 квітня 2016 року). Згідно з цією постановою, з 1 травня 2016 року по 31 березня 2017 року (включно) діє гранична роздрібна ціна на природний газ для населення в розмірі 6,879 гривні за 1 куб. метр, а для релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для провадження виробничо-комерційної діяльності) – у розмірі 3, 913 гривні за 1 куб. метр.

Тільки Глава УГКЦ зазначив, що Українська Греко-Католицька Церква завжди є і буде зі своїм народом. Це було чітко продемонстровано і під час Революції гідності, і тепер, під час війни за цілісність і незалежність нашої країни.

Коли Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій, зокрема й наша Церква, упродовж останніх років офіційно зверталася до урядових структур щодо тарифів за спожитий газ для релігійних організацій, то просила про встановлення ціни не як для комерційних структур чи підприємств (як зазвичай було), а як для населення. Бо релігійні організації не отримують прибутку, і здійснюють своє служіння за пожертви вірних, крім того, не мають, що є природним, жодних субсидій чи субвенцій від держави.

«Якщо сьогоднішня ціна для населення є справедливою і обґрунтованою, то ми перші будемо звертатися до Уряду з проханням таку ж ціну встановити і для релігійних організацій. Церква має нести тягарі, які несе її народ», – резюмуючи, сказав Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ.

Валерій ПЕТРЮК, «Версії»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *