98 лебедів зможуть перебути цю холодну зиму

mns-lebedi-1

mns-lebedi-2

mns-lebedi-3

Буковинські рятувальники МНС допомогли громаді села Чортория врятувати близько сотні лебедів, які замерзали на місцевому ставку.

Сильні морози, які вже майже тиждень тримаються в області скували кригою ставки та озера. Це заледве не призвело до загибелі популяції лебедів, які місцем своєї зимівлі обрали місцевий ставок у селі Чортория Кіцманського району.

Коли ставок почав замерзати, місцеві мешканці намагалися прорубувати та розширювати ополонки аби лебеді могли плавати у воді, потроху підгодовували птахів.

Коли селяни зрозуміли, що своїми силами їм не впоратись, звернулися за допомогою до рятувальників. Працівники Кіцманського райвідділу ГУ МНС спільно з екологами та працівниками товариства мисливців та рибалок виїхали у Чорторию та взялися до роботи.

Рятувальники за допомогою бензорізу розрізали пласти льоду та розширили ополонку, а також застосували пожежну мотопомпу, перекачавши воду із ополонки в невеликий отвір поряд. Це дозволило розтопити кригу та значно розширити місце у воді для лебедів.

Також рятувальники з очільником сільської ради завезли півтонни кормів для пернатих, тож можна впевнено сказати, що 98 лебедів зможуть перебути цю холодну зиму і дочекатися весни.

Центр пропаганди ГУ МНС України в Чернівецькій області

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *