Сонячне затемнення 21 червня 2020 року — кільцеподібне сонячне затемнення 137 саросу, яке найкраще було видно в Африці (особливо у її східній частині) і в південній і східній Азії. Максимальна фаза затемнення складала 0,9940 і спостерігалася на півночі Індії в штаті Уттаракханд, а максимальна тривалість повної фази — лише 38 секунд (ширина «кільця» буде незначною).
В Україні сонячне затемнення відбулося о 6:40 за Грінвічем (о 9:40 за літнім київським часом).
Перше сонячне затемнення 2020 року — кільцеподібне, яке ледве не «дотягує» до повного затемненням. (Видимий діаметр Місяця становить 99,4% від видимого діаметра Сонця.) Отже, смуга кільцеподібної фази є найвужчою (всього 21 км) в точці максимуму затемнення і найширшою (85 км) біля її західного краю в центральній Африці, де спостерігачі можуть спостерігати Сонце, окреслений місячний силует, на світанку тривалістю до 82 секунд. Потім шлях кільцеподібної фази перетинає Аравійський півострів, Пакистан та північну Індію, Тибет, південний Китай і Тайвань, перш ніж вийти в Тихий океан. (В Україні буде видно часткові фази (не більше 0,2) цього затемнення — інформація з сайту науково-популярного астрономічного інтернет-журналу «Наше небо» )
Сонячне затемнення 21 червня 2020
Нажаль, цього року у зазначений час небо на Чернівцями було хмарним.
Тим не менш, щось і я побачила.
Це затемнення є повторенням через сарос кільцеподібного сонячного затемнення 10 червня 2002 року (в районі Тихого океану). Наступне затемнення даного саросу відбудеться 13 липня 2037 року.
Більше інформації про сонячне затемнення за посиланням – КІЛЬЦЕПОДІБНЕ ЗАТЕМНЕННЯ СОНЦЯ 21 ЧЕРВНЯ 2020 У ЧЕРНІВЦЯХ
©Тетяна Спориніна,
фото автора