Викладач і науковець Буковинського медуніверситету написав книгу-літопис власного роду за 200 років

Це унікальна праця – дослідити власний родовід  так далеко і детально. Долі своїх 250 –ти родичів він подає на тлі історії краю – Покуття.

Презентація книги Романа Рудницького  «По обидва береги Чорняви» відбудеться 20 березня, у вівторок,  в Учбово-методичному центрі культури Буковини (вул.Й.Главки, 1А). Поч. о 16.00.

Роман Рудницький – доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології БДМУ, відповідальний за курс психіатрії та медичної психології  цієї  кафедри. Він  лікар-психотерапевт, психіатр, медичний психолог вищої категорії та сексопатолог першої категорії. Кандидат медичних наук, доцент, доктор філософії і медицини. У вільний від роботи час займається туризмом та садівництвом, а ще любить багто читати.

Його книга «По обидва береги Чорняви» – зовсім не про медицину. У ній Роман Іванович виступає як літопсиець вланої родини, власного роду.

Книга «По обидва береги Чорняви» написана до 600-ліття рідного авторові села Обертина, що на Івано-Франківщині.  Чорнява – це тамтешня річка. Роман Іванович детально і скрупульозно дослідив  історію власного роду. 250 доль і  характерів, а також цінні відомості з історії Покуття, цікаві відомості про кулінарні традиції позаминулого століття. Видання ілюстроване десятками родинних світлин.

Автор передмови до видання – заслужений діяч мистецтв України, етнограф Микола Шкрібляк зазначає:

«По обидва береги Чорняви» – це книга-приклад. Причому дуже високий приклад. Адже святий обов’язок кожного зберігати, а якщо потрібно – відновлювати пам’ять про свій рід. Виданню передувала тривала пошукова робота, тож вихід книги – це чи не найкращий подарунок усьому роду Рудницьких і разом з тим стимул для кожного її читача задуматися над генеалогією своєї сім’ї».

Довідково:

Роман Рудницький народився  у смт.   Обертин  Тлумацького району, Івано-Франківської області. Закінчив Коломийське фармацевтичне училище (1966-1969) та  Чернівецький медичний інститут (1975-1981). Працював завідувачем аптеки с. Ставчани Кіцманського району, був завідувачем терапевтичним відділенням Ставчанської дільничної лікарні цього ж району,   відтак кілька років працював у Чернівцях лікарем-психотерапевтом.

З 1992 року працює на кафедрі нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М.Савенка Буковинського державного медичного університету.  Член Вченої ради університету.  Напрямки наукової  діяльності:  сексопатологія, психотерапія, медична психологія, психіатрія. Є автором  і співавтором 113 наукових  та навчально-методичних праць. Дисципліни, які викладає у БДМУ:   психіатрія та наркологія, медична психологія, психотерапія, сексологія на додипломному та післядипломному етапах освіти.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *