Сонячним весняним днем автобус Чернівецької філармонії ім. Дмитра Гнатюка з учасниками соціального проекту за підтримки німецького фонду «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє – місце зустрічі Діалог», який виконується Чернівецькою ГО «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність», очоленою Ольгою Клевчук, виїхав до Мамаївців. Адже 94 роки тому саме тут народився наш славетний земляк, всесвітньо відомий співак Дмитро Гнатюк. Урочистості в його рідному селі пройшли в новозбудованій школі, де функціонує меморіальний музей Д.Гнатюка під орудою Світлани Пелипецької, викладачки математики. Присутні разом з учасниками імпрези ніби пройшли непростим шляхом життя Дмитра Михайловича.
З дитинства залюблений у пісню, Дмитро співав у церковному хорі, де першим навчителем був панотець Порфірій. Як у багатьох з його покоління, юність обірвала війна. Далі був фронт, після поранення працював сталеваром на військовому заводі на Уралі. Вже після війни працював у Чернівецькому муздрамтеатрі. Закінчив музичне училище й консерваторію. У червні 1951 року мав перший творчий успіх під час Декади українського мистецтва і відтоді став солістом Київського театру опери та балету ім. Т.Г.Шевченка. Закінчив свій земний шлях Дмитро Михайлович у Києві, де тривалий час працював головним режисером Національної опери, викладав у консерваторії.
А фотографії на музейних стінах ілюстрували етапи цього великого шляху: у 35 років народний артист СРСР, лауреат Державної премії ім. Шевченка 1973 року, Державної премії СРСР – 1977-го, Державної премії З.Паліашвілі – 1972 -го, Герой Соціалістичної Праці, (1985р.), академік – і ще безліч лауреатських звань и нагород з багатьох країн світу. Після теплих розповідей учасників імпрези про Д.Гнатюка керівник осередку «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність» п.Клевчук вручила завідувачці музеєм п.Пилипецькій Подяку від німецького федерального фонду «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє – місце зустрічі Діалог», а також книгу «Буковина в трагічні роки другої світової війни», видання якої здійснено в рамках історичного проекту «Взаєморозуміння і толерантність».
У Мамаївській дитячій музичній школі імені славетного їхнього земляка свої таланти продемонстрували юні земляки славетного співака. Окремої розповіді заслуговує сама музична школа, де у кожному зі світлих ошатних класів стоїть піаніно та інші музичні інструменти. Спеціально до цього концерту учасники шкільного оркестру духових інструментів під керівництвом диригента, викладача п. Солярика підготували програму творів з репертуару Дмитра Михайловича. А директор щколи п.Чорней прекрасним баритоном, якому може позаздрити не один оперний співак, виконав улюблену пісню Дмитра Гнатюка – та й усієї України – «Рідна мати моя» Петра Майбороди на слова Андрія Малишка, яку підхопили усі присутні. Зустріч завершилася фотографуванням біля бюста Д.М.Гнатюка, що прикрашає дитячу музичну школу.
Віктор ОБДУЛЕНКО, член НСЖУ