Національне агентство з питань запобігання корупції наскрізь корумповане

Такого висновку дійшли активісти громадських організації» «Центр протидії корупції» та «Декларації під контролем». Учора вони представили «чорний список» НАЗК – добірку випадків, у яких антикорупційне агентство  допомогло корупціонерам уникнути відповідальності.

На думку активістів, усі ці факти свідчать про провалену роботу агентства і необхідність його перезапуску.

 Очевидно, що НАЗК має бути перезавантажене шляхом звільнення керівництва. Для цього Верховна Рада має підготувати та ухвалити відповідний закон.  До проведення нового конкурсу потрібно залучати міжнародних експертів, голоси яких будуть обов’язковою умовою прийняття рішення на користь кандидата. Це зможе забезпечити необхідну прозорість і якість відбіркового процессу, – коментує член правління ЦПК Олена Щербан.

Разом з НАБУ та САП  агентство з питань запобігання корупції мало би сприяти притягненню винних до відповідальності. Проте НАЗК не виправдало очікувань, проваливши усі 5 ключових напрямків свої роботи.

– Антикорупційної стратегії немає, перевірку на конфлікт інтересів застосовують за принципом «друзям – все, ворогам – закон», якісний державний контроль за фінансуванням політпартій не забезпечений, результатів роботи у сфері захисту викривачів немає, і головне – саботоване е-декларування. Все це підтверджується конкретними фактами, які свідчать, що керівництво НАЗК, замість роботи, виконує політичні замовлення, – стверджує голова ГО «Декларації під контролем» Олександра Дрік.

Серед наведених фактів, зокрема, є приклад, як агентство допомогло екс-нардепу Миколі Мартиненку врятуватися від незручного прокурора в його кримінальній справі, або ж як НАЗК «повірило», що 88-річна бабуся прокурора Дмитра Суса «розсікає» на Аudi Q7.

Загалом активісти виділили  4 розділи, у які зібрали список справ:

таємні агенти (https://bit.ly/2HtSucF) – приклади того, як НАЗК дозволило не подавати декларації понад 30 тисячам СБУшників та військових прокурорів;

політичні замовлення (https://bit.ly/2HssT3v) – справи, в яких дії НАЗК мають політичний характер та використання антикорупційного органу для своїх інтересів;

могильник НАЗК (https://bit.ly/2HpGb0J) – до цього розділу  додані справи, що показують, як НАЗК закриває очі на грубі порушення;

роз’яснення для допомоги корупціонерам (https://bit.ly/2VljBve) – такі роз’яснення дозволяють чиновникам знаходити різні шпаринки, щоби не декларувати всі свої статки.

 

Довідково

Національне агентство з питань запобігання корупції запрацювало 2016 року. НАЗК створювали як орган моніторингу діяльності чиновників і пов’язаних з ними корупційних ризиків для виявлення фактів корупції, конфлікту інтересів, невідповідності між доходами і способом життя тощо.

Детальніше: http://nazkfails.antac.org.ua/

 

P.S. А «Версії» насамкінець хочуть  лише наголосити, що працівники НАЗК з їхніми захмарними зарплатами діяли не на користь громадян, але за наші гроші – платників податків. Це ми утримували цих не просто дармоїдів, а злочинців-корупціонерів…

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.