Купи наркотик … в аптеці!

Наркомани знайшли новий шлях отримання «кайфу» – за допомогою препарату «Спазмолекс» чи навіть…  звичайних протизастудних таблеток «Колдфлю»!

«Спазмолекс» –  на перший погляд, звичайні таблетки. Традиційно його використовують як жарознижувальний і знеболювальний засіб. Хоча фахівці стверджують, що це – важкий наркогенний препарат, у 10 разів токсичніший за героїн! Крім того, «Спазмолекс» продається вільно і коштує близько трьох гривень. Це є пріоритетом для сучасних наркоманів.

– На жаль, наркозалежні люди знаходять засоби для отримання наркозадоволення у звичайних лікувальних препаратах – повідомила лікар-психіатр Галина ЛІПКО. – Та якщо, приміром, заборонити продаж цих таблеток, створяться негативні умови для тих, хто дійсно їх потребує. Найкращий спосіб уникнення нової хвилі наркоманії – запровадити контрольований продаж таких лікарських продуктів за рецептами. До слова, наркомани почали застосовувати  навіть звичайні протизастудні таблетки «Колдфлю» в якості наркотика!

Як повідомляє газета «Большая Ялта», в Криму існувала тусовка опійних наркоманів, які вживали препарат «Спазмолекс». Сьогодні жодного із них немає в живих, адже препарат набагато токсичніший за опіати.

Седативний препарат «Спазмолекс» розроблений в Індії. Коли в цій країні заборонили трамадол, «спритні» індуси створили новий препарат, який називався тоді «Золдіар». Змінилося тільки те, що вони додали до нього парацетамолу. Основною діючою речовиною залишився гідрохлорид трамадолу.

Кореспондент «Версій» звернувся до Чернівецького обласного наркологічного диспансеру. Там коментувати таку проблему відмовилися, мотивуючи це тим, що в диспансері працюють лікарі, а не медичні аналітики.

– Для мене вже не дивно, що підлітки просять заборонені для вільного продажу ліки – зізналася працівниця однієї з чернівецьких аптек. – Здебільшого, купують маленькі ампули пеніциліну та мірні скляночки. Їх також використовують не з лікувальною метою, але заборони на вільний продаж подібних товарів немає.

Як стверджують аптекарі, минулої осені було справжнє наркологічне нашестя: щодня навідувалися молодики з дівчатами і вимагали продати їм «Трамадол», «Ефект» та протизастудні засоби: у великих дозах вони здатні викликати стан, схожий на ейфорію. Крім того, до аптек міста часто звертаються люди із підробленими рецептами. Зазвичай вони – з фальшивими штампами лікувальних закладів, перезняті на кольоровому принтері.

– Коли бачимо, що рецепти не справжні, вилучаємо підробку. – додала аптекарка. – Підлітки, які приносять такий «псевдорецепт», здебільшого не обурюються. Натомість були випадки, коли цілком дорослі люди приносили підроблені рецепти і з агресивністю сприймали нашу відмову. Крім того, дівчата часто купують «Спазмолекс», бо він зменшує біль під час місячних. Але, коли купують шість-вісім упаковок цього препарату, стає зрозумілим, для чого він їм потрібен…

Микола КОБИЛЮК, «Версії»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.