Всеукраїнський колоквіум школярів в Ужгороді – шлях до вершин духовності та пізнання космосу…

Від 21 до 24 жовтня в Ужгороді на базі Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся традиційний ХVІІ Всеукраїнський осінній колоквіум школярів «Космос. Людина. Духовність.».

kolokvium
У ці дні в Ужгороді зустрілися 40 школярів, юних дослідників з 13 областей України.

kosmos1
Учасники Всеукраїнського колоквіуму. 21.10.2014, Ужгород. Фото з сайту Закарпатського ОЦ НТТУМ

Урочисте відкриття колоквіуму відбулося в конференц-залі Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. З щирими вітаннями та побажаннями до учасників, керівників команд, почесних гостей звернулися директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації Маріанна Іванівна Кляп, президент Малої академії наук Закарпаття, директор Інституту електронної фізики, академік НАН України, професор, заслужений діяч науки і техніки України Отто Бартоломійович Шпеник, заступник директора Українського державного центру позашкільної освіти Ірина Єгорівна Лєвіна, науковий керівник лабораторії космічних досліджень ДВНЗ «Ужгородський національний університет», кандидат фізико-математичних наук, доцент, член журі колоквіуму  Віталій Петрович Єпішев, директор Закарпатського ОЦ НТТУМ Володимир Юрійович Зомбор.
Голова журі Всеукраїнського колоквіуму школярів – кандидат фізико-математичних наук, доцент Ужгородського національного університету Мирослав Іванович Карбованець.

Урочисте відкриття колоквіуму. 21.10.2014, Ужгород. Фото з сайту Закарпатського ОЦ НТТУМ
Урочисте відкриття колоквіуму. 21.10.2014, Ужгород. Фото з сайту Закарпатського ОЦ НТТУМ


Учасники колоквіуму обговорювали проблеми космосу, медико-біологічні та психологічні аспекти прихованих можливостей людського організму, поведінку людини в екстремальних умовах, письмові пам’ятки, теорії, наукові відкриття, що зберегли свою актуальність протягом віків та наукові тлумачення і вірогідності версій про можливу загибель людської цивілізації, космічну тематику в живописі, літературі, музиці.

kolokvium1

kolokvium2

kolokvium3

kolokvium5

kolokvium4

Школярі проходили різнопрофільне тестування, представляли свої наукові проекти у восьми секціях колоквіуму : «Космос у лабораторії», «Крізь простір і час», «Твої можливості, людино», «Українці в космосі», «Суперкнига», «Кінець світу», «Лицар духу», «Краса врятує світ».

kolokvium6

kolokvium7

kolokvium8

Чернівецьку область на Всеукраїнському колоквіумі з успіхом представили учні Чернівецької гімназії №2, члени гуртка «Байт» Чернівецького ОЦ НТТУМ.

kolokvium9
Команда Чернівецької області: Олександра Чеботар, учениця 8 класу Чернівецької гімназії №2, член гуртка “Байт” Чернівецького ОЦ НТТУМ, Тетяна Спориніна – керівник команди, вчитель інформатики, Марина Бойко, учениця 10 класу Чернівецької гімназії №2, член гуртка “Байт” Чернівецького ОЦ НТТУМ

Вітаємо Марину Бойко (10 клас), яка виборола диплом І ступеня у секції «Українці в космосі» за науково-дослідницьку роботу «Іларій Михайлович Раренко – видатний учений-фізик у галузі космічних досліджень».

Marina_Boiko

Олександра Чеботар, учениця 8 класу за представлений проект «Сонячні вершини Параски Амбросій та Романа Гуманюка» у секції «Краса врятує світ» нагороджена дипломом ІІІ ступеня. Науковий керівник обох робіт – вчитель інформатики Чернівецької гімназії №2 Тетяна Спориніна.

Olexsandra_Chebotar

Для учасників колоквіуму були проведені екскурсії до історичних пам’яток Закарпатської області та міста Ужгорода.

kolokvium10

Ughorod22

Ughorod01

Ughorod02

Ughorod23

Ughorod21

Ughorod04

Ughorod03

Ughorod07

Ughorod08

Ughorod09

Ughorod10

Ughorod11

Ughorod12

Ughorod13

Ughorod14

Ughorod15

Ughorod1

Ughorod

Ughorod13

Якщо вам притаманний азарт дослідника, пошуковця і мандрівника, якщо вас приваблює краса зоряного неба і його таємниці, якщо ви мрієте про Космос, то колоквіум «Космос. Людина. Духовність.» наблизить вас до цієї мрії. Та Земля, на якій ми живемо, завжди буде нам рідніша, ближча і дорожча. Цього року через складну політичну обстановку в Україні не всі команди змогли взяти участь у колоквіумі. І у виступах школярів було багато емоцій, переживань, тривоги за майбутню долю рідної України. А слова: «Найбільше в світі щастя – це мир на Землі» стали найзаповітнішим бажанням всіх учасників колоквіуму.

Тетяна Стільчик, “Версії”,
Чернівці – Ужгород – Чернівці, фото автора

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *