У Чернівецькому обласному художньому музеї до Дня української писемності та з нагоди відзначення ювілею О. Ю. Кобилянської 8 листопада відкрилася виставка «Золотої нитки не згубіть…».
Тут представлені твори живопису, графіки, скульптури ХХ-ХХІ століть, фотографії, ілюстративний матеріал.
Вагомо доповнюють експозицію українські часописи і книги, надані колекціонером Іваном Снігуром. А сучасні видання представлені з фонду обласної бібліотеки ім. М. Івасюка та з приватних збірок. На виставку відібрані роботи різних років і різних художників – Б. Негоди, О. Криворучка, І. Балана, С. Крачило, Л. Богдан, М. Рибачук, О. Шевчуковича, Я. Зайця, В. Лассана, М. Смоліна, В. Гамаля.
Доля чоловіка – мати свою пайку у віковічнім тягарі праці
Ольга Кобилянська,
«Апостол черні»
«Вам ніколи не спадало на думку, що в людських думках настав застій, що вони потребують якогось сильного зрушення, щоб змінитись, віджити, але не теперішнім плитким, самолюбним життям, лиш якимось кращим, чистішим і сильнішим!»
Ольга Кобилянська,
«Царівна»
Ми люди, що знаємо лиш землю!Вона чорна та й руки наші почорніли від неї, та проте вона свята.
Ольга Кобилянська,
“Земля”, 1902
Але Бог добрий, простить людям, хоч як вони його гнівають, хоч мордують одні одних, убивають, ошукують, присягають фальшиво, крадуть. Він все ще добрий для них.
Ольга Кобилянська,
“Земля”, 1902
Щастя треба собі самому здобути
Ольга Кобилянська,
«Апостол черні»
Хто перший придумав поняття «щастя»? Хто видумав це блудне світло, що викликує стільки сліз, що творить мрії, котрі здійснити людська натура ще зовсім не здібна. Чи не завчасу видумали його?
Ольга Кобилянська,
«Царівна»
Найкраща хвиля в житті – то хвиля, прожита в спокою.
Ольга Кобилянська,
«Царівна»
Тетяна Спориніна, “Версії”,
фото автора