У суботу 7 квітня, в день Благовіщення Пресвятої Богородиці, по завершенні Божественної літургії у кафедральному соборі преподобної Параскеви Сербської будуть освячені церковні дзвони. На найбільшому дзвоні зображена Свята Трійця, на другому – Пресвята Богородиця, на третьому дзвоні зображена ікона святої Параскеви і на найменшому – Чудотворця Миколая.
Церква святої Параскеви Сербської у Чернівцях була освячена 5 (17) лютого 1862 року єпископом Євгеном Гакманом на честь великомучениці Параскеви Сербської.
Стародавня листівка з зображенням церкви
Її будівництво почалося 1884 року біля старої дерев´яної церкви (на декілька десятків метрів південніше). Зараз на місці маленької церкви, навпроти великого храму, стоїть хрест. Священна споруда будувалася за проектом місцевого архітектора А. Павловського. Особливих зусиль доклав тодішній настоятель храму Андрій Васильович, який пожертвував на богоугодну справу власні кошти. він довів будівлю аж до самого даху, але для продовження робіт йому забракло грошей. Завершити будівництво, яке затягнулося майже на два десятиліття, допоміг Буковинський правіославний релігійний фонд.
Православна громада церкви Св. Параскеви одна з перших у Чернівцях перейшла під омофор патріархата Київського і Всієї України Мстислава. Від 1992 року храм тимчасово набув статусу собору. Відтоді цей храм є кафедральним собором Чернівецької єпархії Української православної церкви Київського патріархату.
( інформація і листівка з Інтернету, вільної енциклопедії)
5.04.2012
Настоятель церкви Преподобної Параскеви Сербської отець Микола Семелюк розказав про те, що нинішній дзвін цього року дав тріщину. – Дзвін служив церкві і вірянам 150 років і важить півтори тони. Нові замовили в Польщі у спеціальній ливарні. Коштують нові дзвони 150 тисяч гривень. Ще не всі гроші зібрані і можна долучитися до доброчинної пожертви грошей на дзвони. Мелодія дзвонів вселяє у наші душі мир і спокій, у звуках дзвона є щось особливе. Крім того слухати мелодії дзвонів не тільки приємно, а ще й корисно. Церковні дзвони кличуть людину на Богослужіння, нагадують про Бога і важливість молитви. Церковний дзвін утішає людину, спонукає до молитви, також він має цілющі властивості, зцілює душу і тіло, освячує повітря. Також є велике бажання у прихожан церкви зробити дзвіницю перед входом у храм, біля колодязю. Під дзвіницею могли б приходити парафіяни, щоб постояти під дзвоном і послухали його дзвін. Але для цього ще треба багато різних узгоджень. Нові дзвони будуть встановлювати в правій бані церкви, а у лівій частині поки залишиться старий дзвін. Адже щоби його зняти, необхідно розбирати купол.
І вже на Великдень вірян скликатимуть нові дзвони.
11 січня у залі органної та камерної музики Чернівецької обласної філармонії відбувся Різдвяний концерт. У програмі твори Г.-Ф. Генделя, А. Вівальді, Й.С. Баха.
11 листопада у багатьох школах Чернівецької області, як і всієї України, відбувся Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності “Бобер-2012”.
6 – 8 вересня Чернівцях триває IV Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz. 7 вересня на розі вул. О. Кобилянської та вул. Челюскінців відбулося відкриття літературного целанівського центру.
Залишити коментар
Думок на тему “Освячення церковних дзвонів у храмі преподобної Параскеви Сербської”
Думок на тему “Освячення церковних дзвонів у храмі преподобної Параскеви Сербської”
на польських дзвонах є помилка у даті нашого собору.