Українці витрачають на їжу більше, ніж жителі 92 країн світу

 

Їжа в Україні коштує дорожче, ніж у США, Катарі, Швейцарії та Білорусі

Частка витрат на харчування в Україні залишається однією з найвищих у світі. Це з’ясувалося після дослідження, проведеного міністерством сільського господарства США за видатками на харчування в більш ніж 100 країнах світу, повідомили в Інституті аграрної економіки.

Кожен українець 2018 року загалом заплатив 858 доларів за продовольчі продукти та безалкогольні напої. У загальній структурі споживчих витрат частка харчових продуктів при цьому становила 42,2%“, – розповів старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва і міжнародної інтеграції НАЦ “Інститут аграрної економіки”, к.е.н. Богдан Духницький.

З його слів, Україна посідає 93 місце в рейтингу, який склали у США.

Наша країна випереджає Уганду (частка витрат на харчування – 44,2%), Казахстан (44,9%), Анголу (48,6%), Бангладеш (53,5%) і Нігерію (59,0%), яка займає останнє місце у списку.

Очолюють рейтинг такі країни як США, Сінгапур, Велика Британія, Ірландія, Канада, Швейцарія, Австралія та Австрія, де на їжу витрачают менше 10% доходу.

Громадяни Німеччини, Нідерландів, Фінляндії, Катару, Бельгії, Південній Кореї виділяють на харчування лише до 15% від інших витрат.

Жителі Польщі, Словаччини, Угорщини, Болгарії, Ізраїлю, Уругваю, Кувейту, Китаю, Туреччини та інших країн витрачають на їжу від 16% до 25%.

Навіть в сусідніх країнах – у Білорусі, Грузії, Росії, Узбекистані – люди витрачають на овочі, крупи, м’ясо і молочні продукти менше, ніж українці. У цих державах, а також в Йорданії, Індії, Македонії та Парагваї показник не перевищує 30%.

За даними Держстату, 2018 року одне домогосподарство в Україні витрачало на харчування вдома 3 963 гривні на місяць.

Найбільше грошей виділялося на м’ясо – 928 гривень, хліб – 576 гривень, молоко, сир і масло – 575 гривень, овочі і картоплю – 497 гривень, а найменше – на безалкогольні напої (218 гривень), яйця (124 гривні) і масло (117 гривень). Порівняно з 2017 роком спостерігалося зростання витрат на всі групи продуктів харчування.

Порівняння витрат на харчування Держстату та американського дослідження можна порівняти, вважає Духницький.

Адже, згідно з розрахунками, зробленими у США, з актуальних валютним курсом 2018 року видатки на продукти харчування на одну особу в Україні становили 23 338 гривень, а за інформацією Держстату, в перерахунку на одну особу на рік цей показник тоді становив 22 538 гривень.

Таким чином, реальні доходи більшості населення України змушують витрачати майже всі кошти на найнеобхідніші товари і послуги, насамперед на продукти харчування, і не дають змоги робити заощадження“, – підсумував Духницький.

 

  

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.